Stało się! To już oficjalne! Cristiano Ronaldo wrócił do Manchesteru United!

To już oficjalne! Kolejny gigantyczny transfer tego okna transferowego stał się faktem! Cristiano Ronaldo zostanie zawodnikiem Manchesteru United - klubu, z którym w przeszłości wygrywał Ligę Mistrzów i trzy mistrzostwa Anglii, gdy porozumie się z drużyną w kontekście warunków umowy z zawodnikiem, a także oficjalnych spraw dotyczących transferu.

Od kilku dni pojawiały się doniesienia dotyczące transferu Ronaldo z Juventusu. Portugalczyk w piątek poinformował swoich kolegów z zespołu o odejściu. Następnie z wyścigu o zawodnika odpadł Manchester City, a kolejni dziennikarze zapowiadali, że czeka nas wielki powrót piłkarza do klubu, w którym osiągał pierwsze tak wielkie sukcesy. 

Zobacz wideo "Legia ma wymagających rywali, ale to będzie święto dla polskiej piłki"

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo wraca do Premier League i Manchesteru United

Wreszcie stało się! Manchester United właśnie oficjalnie potwierdził transfer Cristiano Ronaldo. "Witaj w domu, Cristiano" - napisano na oficjalnym koncie na Twitterze klubu.

Jest potwierdzenie! Wielki powrót Cristiano Ronaldo coraz bliżej! Jest potwierdzenie! Wielki powrót Cristiano Ronaldo coraz bliżej! "Done deal"

"Manchesterowi United miło potwierdzić, że klub porozumiał się z Juventusem ws. transferu Cristiano Ronaldo" - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Manchesteru. Zawodnik ma zostać piłkarzem Manchesteru United w momencie, gdy porozumie się z Ronaldo ws. umowy indywidualnej i jej warunków, a także oficjalnych spraw dotyczących transferu - paszportu i przeprowadzonych zapewne w najbliższych godzinach testów medycznych.

Sensacyjny zwrot akcji! Man City nie chce Ronaldo! Sensacyjny zwrot akcji! Man City nie chce Ronaldo! "Jest otwarty na wielki powrót"

Według nieoficjalnych informacji podanych przez dziennik "The Guardian" Manchester United ma zapłacić Juventusowi 20 milionów euro i 3 miliony euro bonusów. Sam klub nie podał jeszcze warunków porozumienia z Włochami, ani tych, które proponuje Portugalczykowi, co wydarzy się zapewne po zakończeniu negocjacji.

Cristiano Ronaldo występował w Juventusie w latach 2018-2021, kiedy to za 117 milionów euro opuścił Real Madryt. Napastnik wystąpił w 134 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył 101 bramek oraz zanotował 22 asysty. Już raz grał też dla Manchesteru United, w którym spędził sześć lat - był zawodnikiem klubu z Premier League od 2003 do 2009 roku. Sięgnął tam po Ligę Mistrzów w 2008 roku, a także trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii i raz krajowy puchar.

"Pep Guardiola nie jest przekonany do Ronaldo". Wiadomo, kto naciska na transfer

Więcej o: