Liverpool odmawia wyjazdu piłkarzowi. To nie pierwszy raz. Związek pokazał list

Mohamed Salah nie otrzyma pozwolenia od Liverpoolu na grę w eliminacjach mistrzostw świata w Katarze. Egipski Związek Piłki Nożnej opublikował treść listu, jaki otrzymał od władz angielskiego klubu.

Niedługo rozpocznie się przerwa reprezentacyjna, w trakcie której wiele reprezentacji, a w tym Polska, rozegrają kolejne mecze eliminacyjne mistrzostw świata 2022. Egipt ma się w tym czasie zmierzyć z Angolą w Kairze i Gabonem we Franceville. Spotkania te prawdopodobnie odbędą się bez gwiazdy zespołu Mohameda Salaha. 

Zobacz wideo Agent Kamila Grosickiego wyjaśnia sytuację: Na teraz jest tylko jeden temat [SEKCJA PIŁKARSKA #77]

- Egipski Związek Piłki Nożnej otrzymał od Liverpoolu list, w którym przeproszono za niedostępność Mohameda Salaha na następnym zgrupowaniu drużyny narodowej. W liście angielskiego klubu odniesiono się do środków ostrożności zastosowanych w Anglii, których zadaniem jest stawienie czoła pandemii koronawirusa na świecie. [Obostrzenia] nakazują obowiązkową izolację dla osób powracających do Anglii z niektórych krajów - czytamy w treści listu opublikowanego przez egipski związek. 

Mohamed Salah znowu nie pojedzie na mecze reprezentacji Egiptu. Wszystko przez angielskie przepisy

Zgodnie ze wspomnianymi przepisami dotyczącymi obowiązkowej izolacji, Mohamed Salah po powrocie do Anglii musiałby spędzić na niej 10 dni. - Warto zauważyć, że Liverpool zajął takie samo stanowisko w stosunku do wielu swoich zagranicznych zawodników - dodano w liście dostarczonym Egipskiemu Związkowi Piłki Nożnej. 

To nie jest pierwszy raz, kiedy Egipcjanin nie otrzymał pozwolenia od Liverpoolu na udział w meczach reprezentacyjnych. Władze angielskiego klubu zatrzymały 29-latka kilka tygodni temu, gdy Egipt chciał, aby Salah zagrał na igrzyskach olimpijskich. Wpływ na decyzję klubu mogła mieć również historia z poprzedniego roku. W listopadzie Mohamed Salah udał się na eliminacje Pucharu Narodów Afryki. Wtedy związek poinformował, że test Egipcjanina na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny

Zagraniczne media piszą również, że dla Liverpoolu kluczowe jest obecnie dojście do porozumienia z Salahem ws. nowego kontraktu. Zaangażowany w sprawę ma być sam Juergen Klopp. Niemiecki szkoleniowiec przyznał, że bierze udział w niemal wszystkich tego rodzaju rozmowach. Salah nie może narzekać na start nowego sezonu. Po dwóch kolejkach Premier League ma na koncie sześć punktów i bilans bramkowy 5-0. Egipcjanin strzelił w obu spotkaniach, jednak w drugim starciu gol nie został uznany.   

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.