PSG chce kolejnego wielkiego transferu! "600 tysięcy euro tygodniowo"

Paul Pogba już za rok może zostać zawodnikiem PSG. Wicemistrzowie Francji mogą zaproponować pomocnikowi ogromną podwyżkę i pozyskać go na zasadzie wolnego transferu - informuje "The independent".

Przyszłość Paula Pogby jest niepewna od kilku miesięcy. Francuz, który był kluczową postacią Manchesteru United w sobotnim meczu z Leeds United (5:1), wielokrotnie miał wyrażać chęć opuszczenia klubu. O przyszłości Pogby wyrażał się też jego agent Mino Raiola, który mówił wprost, że jego klient odejdzie z Old Trafford.

Zobacz wideo Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją Polski. "Ten mecz może oprawić w ramkę"

Francuza łączono m.in. z Juventusem, jednak od dłuższego czasu za faworyta do pozyskania pomocnika uważano Paris Saint Germain. Wicemistrzowie Francji mieli być gotowi do zapłacenia odpowiedniej kwoty do pozyskania Pogby, którego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku.

Sytuację zmienił jednak transfer Lionela Messiego do PSG. Francuski klub zaproponował Argentyńczykowi dwuletni kontrakt w wysokości 35 mln euro rocznie. Tak wysokie zarobki argentyńskiego gwiazdora mocno ograniczyły możliwości klubu. PSG nie ma jednak zamiaru rezygnować z Pogby.

PSG przyciągnie Pogbę wielką podwyżką?

Poniedziałkowy "The independent" informuje, że wicemistrzowie Francji będą chcieli wykorzystać sytuację pomocnika w przyszłym roku. Pogba będzie wolnym graczem i PSG nie będzie musiało płacić Manchesterowi United ani funta. To z kolei zwolni środki na pensję piłkarza.

"The Independent" dodaje, że PSG może zaoferować Pogbie aż 510 tys. funtów (600 tys. euro) tygodniowo. To blisko dwukrotna podwyżka w stosunku do obecnych zarobków Francuza, który aktualnie inkasuje 290 tys. funtów tygodniowo.

Pogba trafił do Manchesteru United z Juventusu w sierpniu 2016 r. Angielski klub zapłacił za pomocnika 105 mln euro, co przez rok było najwyższą kwotą odstępnego w historii. Rekord ten pobił dopiero Neymar, który zmienił FC Barcelonę na PSG za 222 mln euro.

Pogba wygrał z Manchesterem United Puchar Ligi oraz Ligę Europy. Oba trofea Francuz zdobył w sezonie 2016/17.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.