Transfer gwiazdora Legii zależy od piłkarza Manchesteru City

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Josipa Juranovicia. Zawodnik miał odejść do Celticu Glasgow za trzy miliony euro. Według doniesień WP Sportowe Fakty transfer zależy od decyzji piłkarza Manchesteru City Yana Couto.

Po porażce Legii Warszawa z Dinanem Zagrzeb pojawiła się mediach informacja o tym, że Josip Juranović odejdzie do Celticu Glasgow. Dziennikarz portalu germanijak.hr Izak Ante Sucić podawał, że kwota transferu ma wynosić 3 miliony euro.

Zobacz wideo "Niewielu polskich trenerów aż tak gruntownie analizuje swoich rywali, jak Michniewicz"

Transfer gwiazdora Legii zależy od piłkarza Manchesteru City

Na razie temat transferu piłkarza do wicemistrza Szkocji ucichł, ale wciąż brakuje także potwierdzenia, że reprezentant Chorwacji pozostanie w Legii Warszawa przynajmniej do zimowego okna transferowego. W piątek Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, że temat transferu wygasł, gdyż "Szkoci mają inne opcje". WP Sportowe Fakty dotarły do bardziej szczegółowych informacji dotyczących przyszłości gwiazdora mistrzów Polski. 

Legia Warszawa przegrała marzenia w gabinetach. Nadeszła pora!Legia Warszawa przegrała marzenia w gabinetach. Nadeszła pora!

Według doniesień serwisu jego ewentualne przyjście do Celticu zależy od zawodnika... Manchesteru City. W ostatnich dniach angielski klub zaoferował Szkotom wypożyczenie brazylijskiego obrońcy Yana Couto, który znajdował się na celowniku Celticu od dłuższego czasu. Dodatkowo klub zaoszczędziłby pieniądze, które musiałby wydać na transfer Chorwata.  W związku z tym Celtic odłożył kwestię pozyskania Juranovicia, dopóki nie zostanie wyjaśniona przyszłości obrońcy Manchesteru City. Temat transferu jednak nie upadł, gdyż Couto nie chce przejść do wicemistrzów Szkocji, ma także ofertę z Bragi. Władze Celticu liczą jednak, że piłkarz zmieni zdanie. Jeśli tak się nie stanie, temat Juranovicia wróci.

Couto trafił do Manchesteru City z Kurytyby za sześć milionów euro. W ubiegłym sezonie został wypożyczony do Girony. Na ten moment piłkarz ma niewielkie szanse na grę w pierwszym składzie drużyny Guardioli. 

Bramki Legii Warszawa w meczu z WartąLegia pewnie wygrywa! Pierwsza porażka Warty. Na emocje trzeba było poczekać

Josip Juranović przyszedł do Legii latem ubiegłego roku za 400 tys. euro z Hajduka Split. W sezonie 2020/2021 piłkarz rozegrał 26 meczów ligowych, w których strzelił jednego gola i zaliczył osiem asyst. Dobre występy owocowały powołaniem do kadry reprezentacji Chorwacji na Euro 2020. Na turniej wystąpił w dwóch meczach. W ostatnim meczu ligowym z Wartą Poznań boczny obrońca nie zagrał z powodu drobnego urazu. 

Więcej o: