Łukasz Fabiański straci miejsce w składzie? Niepokojące informacje

West Ham United wypożyczyło Alphonse'a Areolę z Paris-Saint Germain. Oznacza to, że Łukasz Fabiański zyskał nowego konkurenta w walce o miejsce w wyjściowym składzie londyńskiego klubu.

Łukasz Fabiański był ważnym ogniwem West Hamu w ubiegłym sezonie. Polak rozegrał 35 meczów w Premier League, w których zachował 10 kont, a jego zespół zajął szóste miejsce w lidze. Dzięki temu zespół Moyesa będzie występować w Lidze Europy. Mimo dobrej formy w ubiegłym sezonie, Fabiański nie może być pewny miejsca w pierwszym składzie zespołu, zwłaszcza że w letnim oknie transferowym do klubu trafił nowy bramkarz. 

Zobacz wideo Łukasz Fabiański podczas treningu w West ham United

Fabiański straci miejsce w składzie West Hamu? Nowy konkurent już w klubie 

Konkurentem Fabiańskiego będzie Alphonse Areola, który trafił do West Hamu na roczne wypożyczenie z Paris-Saint Germain. Londyński klub zagwarantował sobie możliwość wykupu Francuza. Areola poznał już smak występów w Premier League, gdyż w ubiegłym sezonie występował w barwach Fulham FC (również wypożyczenie). W 36 spotkaniach ligowych puścił 48 bramek, ale zachował dziewięć czystych kont. 

Wayne Rooney prosi o wybaczenie. Klub podjął decyzję po serii kuriozalnych wydarzeń z życia treneraWayne Rooney prosi o wybaczenie. Klub podjął decyzję po serii kuriozalnych wydarzeń z życia trenera

-  Jestem szczęśliwy. Londyn to świetne miejsce do życia i pracy, będę grał w jednej z najlepszych lig na świecie. Mamy Premier League, Ligę Europy i dwa krajowe puchary, więc przed nami trudny czas, ale chcemy się nim cieszyć. Nasz skład jest naprawdę dobry. Nie mogę doczekać się startu rozgrywek - powiedział Francuz. 

Oficjalnie: Raphael Varane dołączy do Manchesteru United! Znamy szczegółyOficjalnie: Raphael Varane dołączy do Manchesteru United! Znamy szczegóły

Na razie nie wiadomo, czy Areola trafił do klubu, aby zastąpić Łukasza Fabiańskiego czy będzie pełnić role jego zmiennika. Ta druga opcja jest możliwa, gdyż w tym sezonie zespołowy z Londynu dojdą mecze w europejskich pucharach, stąd niezbędne jest poszerzenie kadry. W przeszłości 28-letni Areola uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia. Francuz jest wychowankiem PSG, występował także w barwach Lens oraz Villarrealu. 36-letnie Fabiański jest związany z West Hamem kontraktem do czerwca 2022 roku. 

Więcej o: