Oficjalnie: Pierwszy transfer Tottenhamu. Hugo Lloris ma nowego rywala

Tottenham ogłosił transfer Pierluigiego Golliniego z Atalanty Bergamo. Włoch został wypożyczony do końca sezonu 2021/2022, a w umowie została zawarta opcja wykupu w wysokości 15 milionów euro.

Atalanta Bergamo postanowiła dokonać wzmocnień na pozycji bramkarza przed rozpoczęciem nowego sezonu. Padło na Juana Musso, który opuścił Udinese Calcio za 20 milionów euro. To oznaczało, że nowego klubu musi szukać dotychczasowa "jedynka" Nerroblu, czyli Pierluigi Gollini. Włoch postanowił przenieść się do klubu spoza Półwyspu Apenińskiego.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Pierluigi Gollini został wypożyczony do Tottenhamu. Klub może być zobligowany do wykupu po spełnieniu jednego warunku

Tottenham ogłosił w oficjalnym komunikacie, że Pierluigi Gollini został wypożyczony z Atalanty Bergamo na cały sezon 2021/2022, a w umowie pojawiła się opcja transferu definitywnego za 15 milionów euro. Fabrizio Romano poinformował, że wypożyczenie może zostać przedłużone o jeszcze jeden sezon, a kwota wykupu pozostanie taka sama. Media we Włoszech dodają, że opcja wykupu może zamienić się w obowiązek, jeśli Gollini zagra co najmniej 20 meczów w barwach Kogutów.

Tym samym Gollini został pierwszym transferem nowego dyrektora sportowego Tottenhamu, czyli Fabio Paraticiego. Klub ze stolicy Anglii ma zamiar sprowadzić jeszcze co najmniej trzech zawodników. Koguty pracują nad transferem Cristiana Romero z Atalanty (za 55 mln euro), Bryana Gila z Sevilli (25 mln euro plus Erik Lamela) oraz Takehiro Tomiyasu z Bolonii.

Pierluigi Gollini występował w Atalancie Bergamo w latach 2017-2021. 26-latek zagrał w 112 oficjalnych spotkaniach, w których zachował 38 czystych kont, a aż 65 meczów z nim w bramce kończyło się zwycięstwem Atalanty. Reprezentant Włoch występował w szkółce Manchesteru United w latach 2012-2014, a w sezonie 2016/2017 grał dla Aston Villi.

Więcej o: