Media: Gwiazda Bayernu zła na klub. Może odejść za darmo do Manchesteru United

Leon Goretzka może opuścić Bayern Monachium na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu 2021/2022. Pomocnik otrzymał ofertę kontraktową od Manchesteru United - informuje niemiecki magazyn "Sport BILD".

Rozmowy kontraktowe pomiędzy zawodnikami a piłkarzami Bayernu Monachium zostały wstrzymane na czas tegorocznych mistrzostw Europy. Taka decyzja była szczególnie istotna dla Niklasa Suele, Corentina Tolisso, Kingsleya Comana oraz Leona Goretzki, których kontrakty wygasają za 11 lub za 23 miesiące. Pojawiają się informacje, że Bayern może stracić jedną ze swoich gwiazd.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Leon Goretzka może po sezonie odejść za darmo z Bayernu Monachium. Agenci piłkarza są zirytowani

Jak informuje niemiecki magazyn "Sport BILD", agenci Leona Goretzki są wściekli na Bayern Monachium, ponieważ klub nie wznowił negocjacji po Euro 2020, co zostało im wcześniej obiecane. Piłkarz na bazie nowej umowy chciałby zarabiać 20 milionów euro za sezon, natomiast mistrzowie Niemiec są w stanie zaoferować mu 10-12 milionów euro. Bayern zdaje sobie sprawę z jego jakości piłkarskiej, natomiast ma też na względzie, że Goretzka często zmaga się z kontuzjami.

Wspomniany magazyn podaje, że Manchester United złożył Goretzce ofertę kontraktową, która byłaby ważna od 1 lipca 2022 roku. To oznacza, że pomocnik opuściłby Bayern na zasadzie wolnego transferu, tak jak w lipcu 2018 roku, kiedy to zamieniał Schalke na drużynę z Monachium. Sytuację reprezentanta Niemiec obserwuje też Barcelona oraz Real Madryt, natomiast w Manchesterze może zrobić się wolne miejsce po odejściu Paula Pogby lub Donny’ego van de Beeka.

Leon Goretzka zagrał w 32 spotkaniach w poprzednim sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Pomocnik zdobył w nich osiem bramek oraz zanotował dziewięć asyst. Niemiec opuścił 14 spotkań w sezonie ze względu na problemy zdrowotne oraz zakażenie koronawirusem.

Więcej o: