Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Evertonu zatrzymany! Jest podejrzewany o pedofilię. Klub wydał oświadczenie

Jeden z piłkarzy Premier League został aresztowany pod zarzutem przestępstw seksualnych wobec dzieci. Everton opublikował krótkie oświadczenie, z którego wynika, że jest to zawodnik klubu z niebieskiej części Liverpoolu, ale nie ujawniono jego danych.

Kluby Premier League przygotowują się do nowego sezonu. Niezwykle gorąco zrobiło się w Evertonie, po tym jak okazało się, że jeden z jego graczy został objęty dochodzeniem. Piłkarz został zatrzymany pod zarzutem przestępstw seksualnych wobec dzieci, a jego klub postanowił zawiesić go, wydając krótki komunikat w tej sprawie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Marek Koźmiński i Cezary KuleszaDwóch kandydatów w wyborach o fotel prezesa PZPN! Trzeci już odpadł

Piłkarz Evertonu podejrzany o przestępstwa seksualne wobec dzieci. Został zawieszony przez klub

"Everton może potwierdzić, że zawiesił gracza z pierwszej drużyny w oczekiwaniu na dochodzenie policyjne. Klub będzie nadal wspierał władze w śledztwie i ponadto nie będzie w tej chwili składał żadnych dalszych oświadczeń" - czytamy w krótkim oświadczeniu klubu Premier League.

Więcej szczegółów na temat całej sprawy przedstawił brukowiec "The Sun". W lipcu policja zrobiła nalot na dom podejrzanego piłkarza, który został aresztowany i przesłuchany przez policję w miniony piątek. Śledztwo jest prowadzone przez zespół ds. poważnych incydentów policji Greater Manchester.

- Kilka przedmiotów zostało skonfiskowanych przez funkcjonariuszy. Piłkarz był przesłuchiwany w związku z bardzo poważnymi przestępstwami - powiedział jeden z policjantów. Po przesłuchaniu podejrzany piłkarz został zwolniony do domu po wpłaceniu kaucji w oczekiwaniu na dalsze śledztwo.

Ivan Marquez w meczu Cracovia - Legia WarszawaCzołowy piłkarz Cracovii rozwiązał kontrakt ze względu na żonę. Zagra w Holandii

Agent piłkarza odmówił komentarza w tej sprawie. - Wszyscy mają nadzieję, że zarzuty są nieprawdziwe - powiedziała jedna z anonimowych osób. Dziennik "The Mirror" ujawnił, że piłkarz ma 31 lat i w czasie jego kariery kluby przeznaczały na niego duże kwoty transferowe. - Wywołało to ogromny szok. Wszelkie sugestie dotyczące zarzutów o przestępstwa z udziałem dziecka są słusznie traktowane poważnie od momentu ich wystąpienia - powiedziało jedno ze źródeł dla angielskiego dziennika.

Nowy sezon Premier League rusza 14 sierpnia. Everton rozpocznie go z nowym trenerem Rafą Benitezem, który zastąpił Carlo Ancelottiego. Włoch objął funkcję szkoleniowca Realu Madryt. Ekipa z Goodison Park w 1. kolejce zagra z Southampton.

Więcej o: