Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Ojrzyński odchodzi z Liverpoolu na wypożyczenie

Jakub Ojrzyński podpisał niedawno długoterminowy kontrakt z Liverpoolem, ale w zbliżającym sezonie prawdopodobnie nie zadebiutuje w barwach trzeciej drużyny Premier League. 18-latek zostanie wypożyczony do walijskiego klubu Caernarfon Town

Aktualnie w Liverpoolu jest dwóch utalentowanych Polaków Maciej Musiałowski oraz Jakub Ojrzyńskiego. Pierwszy z nich znalazł się w kadrze zespołu Kloppa na przedsezonowe zgrupowanie w Anglii. Na swoją szansę poczekać będzie musiał Ojrzyński, który ten sezon spędzi na wypożyczeniu. 

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Ojrzyński wypożyczony z Liverpoolu. Zawodnik będzie występować w lidze walijskiej 

Jak podaje serwis Thisisanfield.com, 18-latek zostanie wypożyczony do walijskiego Caernarfon Town. Bramkarz wystąpił już nawet w sparingu z Holywell Town. Nowy zespół Polaka zajął w ubiegłym sezonie szóste miejsce w lidze walijskiej. Przez najbliższy miesiąc Ojrzyńskiego będzie przygotowywał się do rozgrywek, które rozpoczną się w połowie sierpnia. 

Zbigniew Boniek i Gianni De BiasiWłoski trener zdradził, że mógł zastąpić Nawałkę. "Jakbym został zwolniony"

Wypożyczenie do Caernarfon Town nie oznacza jednak, że Liverpool rezygnuje z Ojrzyńskiego. Piłkarz trafił do klubu w 2019 roku. Rok temu zawodnik podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt. W sobotę informowaliśmy za o tym, że piłkarz  podpisał nową, "długoterminową" umowę z trzecim zespołem ostatniego sezonu Premier League. Nieznane są jednak jej szczegóły. Jak dotąd Ojrzyńskiego nie zadebiutował w pierwszym zespole Liverpoolu, grał natomiast w spotkaniach zespołu U-18 i U-23. W spotkaniu ligowym z Sheffield United piłkarz siedział na ławce rezerwowych. 

175 mln za Haalanda! Anglicy piszą, że taki transfer wchodzi w grę!175 mln za Haalanda! Anglicy piszą, że taki transfer wchodzi w grę!

Drugi z Polaków 17-letni Maciej Musiałowski jest bliżej debiutu w pierwszym zespole Liverpoolu. Piłkarz znalazł się w gronie 35 zawodników powołanych na zgrupowanie przedsezonowe. Anglicy są zachwyceni talentem Mateusza Musiałowskiego. Przemysław Soczyński, koordynator ds. identyfikacji talentów z siedzibą PZPN w Wielkiej Brytanii powiedział w rozmowie z The Athletic, że "nie ma wielu takich piłkarzy jak on, którzy są nieustraszeni na boisku i potrafią dryblować między dwoma lub trzema przeciwnikami, on po prostu zachwyca".

Więcej o: