Koniec Premier League w Canal+! Nowy gracz przejmuje prawa telewizyjne

Canal+ po ponad 20 latach stracił prawa do pokazywania Premier League w Polsce. Na lata 2022-2028 przejęła je nowa platforma - Viaplay, która rozpocznie działalność na polskim rynku w sierpniu.

Canal+ posiadał prawa do pokazywania Premier League w Polsce od ponad dwóch dekad. Obecna umowa francuskiej telewizji z Anglikami została zawarta jesienią 2018 roku i obowiązuje do końca sezonu 2021/2022. Z początkiem ubiegłego sezonu stacja zaczęła emitować także program poświęcony tym rozgrywkom - "Jej Wysokość Premier League".

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Nowy gracz na rynku przejmuje prawa do Premier League. "To znaczący krok w naszej ekspansji"

Od sezonu 2022/2023 prawa do pokazywania Premier League będzie miał nowy gracz na polskim rynku - NENT Group, który w najbliższym czasie udostępni w Polsce platformę Viaplay. Umowa dotyczy Polski, Holandii, Litwy, Łotwy i Estonii. Prawa zostały nabyte na sześciu sezonów - od 2022/23 do 2027/28. NENT Group zapowiada, że Viaplay w każdym sezonie będzie pokazywać 380 meczów Premier League.

Christian Pulisić w trakcie wakacji, żonglujący nad goliatem i wpadajcy do wody. Źródło: InstagramZachowanie gwiazdy Chelsea wywołało burzę! "To nowe dno"

- To znaczący krok w ekspansji Viaplay. Premier League to bez wątpienia perła w koronie wśród aktywów sportowych. Nasza długoterminowe nastawienie, połączone z perspektywą wielu rynków, pozwala nam być bardzo silnym konkurentem w pozyskiwaniu najbardziej prestiżowych praw sportowych na świecie - skomentował Anders Jensen, prezes i CEO w NENT Group.

Oficjalnie: Wielki powrót do Premier League. Vieira przejmuje zespółOficjalnie: Wielki powrót do Premier League. Vieira przejmuje zespół

Viaplay zadebiutuje w Polsce 3 sierpnia. Pierwsze prawa na rynku polskim nowa platforma nabyła w listopadzie 2020 roku i były to prawa do pokazywania Bundesligi przez cztery lata, do końca sezonu 2024/25. Pod koniec kwietnia umowę przedłużono o kolejne cztery lata, do sezonu 2028/29. Oprócz tego szwedzka platforma będzie pokazywała w Polsce Ligę Europy i Ligę Konferencji czy też Formułę 1. Oferta platformy Viaplay będzie dostępna osobno za 34 zł miesięcznie. Dostęp do platformy będzie też można wykupić wraz z innymi usługami.

Więcej o: