Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tottenham Hotspur wybrał nowego trenera. Trzyletni kontrakt

Paulo Fonseca ma zostać nowym trenerem Tottenhamu - poinformował znany, włoski dziennikarz, Fabrizio Romano.

Tottenham pozostaje bez stałego trenera od 19 kwietnia, kiedy z posady zwolniony został Jose Mourinho. Obowiązki Portugalczyka do końca poprzedniego sezonu przejął Ryan Mason, który został jednak tylko szkoleniowcem tymczasowym.

Zobacz wideo "Sto lat..." zaśpiewali koledzy z drużyny dla Tomasza Kędziory. Obrońca reprezentacji Polski skończył 27 lat

Od tamtej pory w brytyjskich mediach w kontekście pracy w Tottenhamie przewinęło się mnóstwo nazwisk. Wśród nich byli m.in. Erik ten Hag, Mauricio Pochettino oraz Antonio Conte. Długo wydawało się, że to ostatni z nich zostanie nowym trenerem londyńczyków.

screen TwitterPolscy siatkarze zachwycili! "50 sekund świetnej akcji" [WIDEO]

Fonseca blisko Tottenhamu

Ostatecznie, mimo zaawansowanych negocjacji, strony nie doszły do porozumienia. Według brytyjskich mediów Conte miał nie być przekonany do projektu, jaki zaproponował mu prezes Tottenhamu, Daniel Levy. Klub z Premier League został jednak przy kierunku trenerów, którzy pracowali ostatnio we Włoszech i teraz wydaje się niemal pewne, że Tottenham obejmie Paulo Fonseca.

Polska - Japonia. Jan Bednarek"Pół Kleczewa żegnało księdza i gratulowało Bednarkom" [OJCOWIE SUKCESU]

Jak poinformował znany, włoski dziennikarz Fabrizio Romano, londyńczycy trzy dni temu rozpoczęli negocjacje z 48-letnim Portugalczykiem. Według informacji Romano Fonseca miałby podpisać z Tottenhamem dwu lub trzyletni kontrakt. W ostatnich dwóch latach Portugalczyk prowadził AS Romę, z którą rozstał się po zakończeniu sezonu, a jego miejsce zajął Mourinho.

Przed AS Romą Fonseca pracował m.in. w Szachtarze Donieck, Bradze, Pacos Ferreira czy FC Porto. W poprzednim sezonie prowadzona przez niego AS Roma zajęła 7. miejsce, dochodząc do półfinału Ligi Europy. Taką samą pozycję w Premier League zajął Tottenham.