Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoska rewolucja w Tottenhamie coraz bliżej. Nie tylko Antonio Conte może trafić do Londynu

Antonio Conte prowadzi zaawansowane rozmowy z Tottenhamem ws. objęcia posady trenera w przyszłym sezonie. Nowym dyrektorem sportowym zespołu z Londynu ma zostać Fabio Paratici, który pracował w latach 2010-2021 w Juventusie - informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

Tottenham zwolnił Jose Mourinho w kwietniu tego roku z posady trenera pierwszego zespołu. Do końca sezonu drużynę prowadził Ryan Mason, natomiast klub nie oferuje mu długoterminowej umowy. Media we Włoszech podają, że zarówno trener, jak i nowy dyrektor sportowy Tottenhamu będzie miał za sobą pracę na poziomie Serie A.

Zobacz wideo Tym golem Laporte dał Manchesterowi City triumf w Pucharze Ligi Angielskiej [ELEVEN SPORTS]

Media: Antonio Conte i Fabio Paratici dołączą wkrótce do Tottenhamu. Trener prowadzi zaawansowane rozmowy

Jak informuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Antonio Conte prowadzi zaawansowane rozmowy z Tottenhamem ws. objęcia posady trenera pierwszego zespołu w przyszłym sezonie. Włoch rozmawia z klubem z Londynu na temat długoterminowego kontraktu, planowanego projektu oraz potencjalnych transferów. Romano dodaje, że Conte nigdy nie był blisko objęcia Realu Madryt. Trener stał się faworytem w walce o objęcie posady w Tottenhamie, kiedy PSG nie zgodziło się na rozwiązanie kontraktu z Mauricio Pochettino.

Ofertę pracy w drużynie Kogutów dostał też Fabio Paratici, który do tej pory pracował w Juventusie. W latach 2010-2021 pełnił on funkcję dyrektora sportowego oraz dyrektora wykonawczego. Tottenham proponuje mu posadę dyrektora odpowiedzialnego za transfery, a ostatecznej odpowiedzi należy się spodziewać w przeciągu kilku dni. Paratici współpracował z Antonio Conte w Juventusie w latach 2011-2014, w których klub zdobył trzy mistrzostwa Włoch.

Tottenham w przeciągu ostatnich tygodni kontaktował się z wieloma różnymi trenerami. Erik ten Hag finalnie przedłużył kontrakt z Ajaksem Amsterdam, natomiast Hans-Dieter Flick obejmie funkcję selekcjonera reprezentacji Niemiec po Euro 2021. Zainteresowanie Julianem Nagelsmannem oraz Brendanem Rodgersem także spełzło na niczym, ponieważ Nagelsmann od 1 lipca obejmie Bayern Monachium, a Rodgers wciąż chce pracować w Leicester City.