Kamil Grosicki odchodzi z West Bromwich Albion! Polak bez kontraktu

To, o czym mówiło się od wielu miesięcy, stało się faktem. West Bromwich Albion w oficjalnym komunikacie poinformował, że nie przedłuży kontraktu z reprezentantem Polski Kamilem Grosickim, którego umowa z klubem wygasa 30 czerwca 2021 roku.

O tym, że Kamil Grosicki nie ma przyszłości w West Bromwich, mówiło się już w styczniu, gdy Polak otrzymał swoje ostatnie szanse gry w Premier League. Mimo tego, Grosicki podjął decyzję o pozostaniu w klubie do końca wygasającego z końcem sezonu 2020/21 kontraktu, a od tego czasu rozegrał jedynie kilka spotkań w drużynie U-23 West Bromu. 

Zobacz wideo Kamil Grosicki zszokowany brakiem powołania. Agent zdradza kulisy

Grosicki otrzyma spore pieniądze przysługujące mu na podstawie umowy z WBA, ale przez swoją decyzję nie otrzymał powołania od Paulo Sousy na zbliżające się mistrzostwa Europy. 

Kontrakt nie został przedłużony

Teraz West Bromwich Albion oficjalnie poinformowało, że nie wiąże swojej przyszłości z 33-letnim reprezentantem Polski. Klub ogłosił, że umowa Grosickiego nie zostanie przedłużona i latem zostanie on wolnym zawodnikiem. Podobny los spotkał również takich zawodników, jak Hal Robson-Kanu, Charlie Austin, Kyle Edwards, Branislav Ivanovic, Lee Peltier oraz Andy Lonergan.

Kamil Grosicki jest zawodnikiem WBA od stycznia 2020 roku. W barwach tego zespołu rozegrał 14 spotkań w Championship (1 gol i 3 asyst), a także awansował do Premier League, gdzie w bieżących rozgrywkach zaliczył trzy występy (1 asysta). W sezonie 2021/22 West Brom ponownie będzie występował na drugim szczeblu rozgrywkowym w Anglii.

Więcej o: