Ekspert pod wielkim wrażeniem Łukasza Fabiańskiego. "Jest jednym z najlepszych"

- Były napastnik Wolverhampton, Don Goodman, pochwalił Łukasza Fabiańskiego. - To jeden z najlepszych bramkarzy w lidze - przekonuje.

Łukasz Fabiański ma za sobą niezwykle udany sezon. Jego West Ham United w ostatniej kolejce sezonu przypieczętował awans do Ligi Europy. W ostatnim spotkaniu West Ham pokonał Southampton 3:0. Wkład w to zwycięstwo miał Fabiański, który zanotował kilka dobrych interwencji. Dzięki temu, w obecności około 10 tysięcy widzów, West Ham zakończył sezon na szóstym miejscu, najwyższym od 20 lat.

Zobacz wideo Parada Fabiańskiego porównana do cudu! Polak najlepszy. "Klasa światowa" [Eleven Sports]

Ekspert pod wrażeniem gry Fabiańskiego. "To jeden z najlepszych"

W telewizji Sky One, były napastnik Wolverhampton, Don Goodman, pochwalił Polaka, twierdząc, że Fabiański to czołówka bramkarzy w lidze. - Fabiański pokazał całą swoją jakość. Co za wyskok do lewej, wspaniała obrona. To, jak odbił piłkę, ma silną rękę. Nie mam wątpliwości, że to jest jeden z najlepszych bramkarzy w Premier League – analizował grę Fabiańskiego Goodman.

Cristiano RonaldoIntrygujący wpis Cristiano Ronaldo. "Dotarłem do celu"

Łukasz Fabiański rozegrał we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie 35 meczów w Premier League. Zanotował 10 czystych kont. Jego procent obronionych strzałów wynosi 69,4. Obronił 96 strzałów. Odbił również dwa rzuty karne, co obok Sama Johnstone'a jest najlepszym wynikiem w lidze. Media przypominają, że właśnie tym bramkarzem, który aktualnie występuje w West Bromie, interesuje się West Ham. Fabiański może mieć wkrótce godnego rywala w walce o skład. Johnstone może pochwalić się 70,6% obronionych strzałów. Odbił 161 strzałów, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Więcej o: