Alisson strzelił kluczowego gola w 96. minucie! Pierwsze trafienie bramkarza w historii Liverpoolu!

Wielkie sceny w West Bromwich! WBA podejmował na własnym stadionie Liverpool i przegrał 1:2 po bramce w ostatniej minucie meczu, strzelonej przez... Alissona! To pierwszy przypadek w historii Liverpoolu, gdy bramkarz tego klubu zdobył bramkę.

Liverpool nadal liczy się w walce o awans do Ligi Mistrzów. Choć zespół Juergena Kloppa w tabeli Premier League znajdował się przed tym meczem na 5. miejscu w ligowej tabeli, grał z West Bromwich Albion, pewnym spadku do Championship. Wydawało się więc, że okazja do pościgu za Chelsea i Leicester jest idealna.

Alisson bohaterem Liverpoolu!

Tymczasem to WBA wyszło na prowadzenie już w 15. minucie spotkania po bramce Robsona-Kanu. Dość szybko, bo już w 33. minucie wyrównał Mohamed Salah. Liverpool miał kolejne okazje, ale do przerwy utrzymał się remis 1:1. Po przerwie tempo spotkania jeszcze bardzie wzrosło. Zespół Kloppa atakował, ale nie był w stanie znaleźć sposobu na pokonanie Johnstone'a. Aż do 93. minuty, gdy wydarzyły się wielkie sceny!

Angielskie media zachwycone Mateuszem Klichem! Wielki powrót PolakaAngielskie media zachwycone Mateuszem Klichem! Wielki powrót Polaka

Własną bramkę opuścił Alisson, by wbiec w pole karne WBA i wspomóc swoich kolegów w walce o zdobycie zwycięskiego gola. I to właśnie bramkarz Liverpoolu stał się bohaterem meczu! Alisson wyskoczył do główki, uderzył na bramkę Johnstone'a i trafił tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi West Bromwich na interwencję.

Historyczna bramka Alissona dla Liverpoolu

Bramka Alissona dla Liverpoolu jest jednocześnie wydarzeniem wyjątkowym w historii klubu. Brazylijczyk jest pierwszym bramkarzem w historii Liverpoolu, założonego w 1892 roku, który zdobył bramkę.

Gol Youriego TielemansaHistoryczny triumf Leicester City. Zadecydował nieprawdopodobny gol

Alisson w wywiadzie po meczu przyznał, że nie wiedział, jak celebrować swoją bramkę. Zadedykował to trafienie swojemu ojcu. - Mam nadzieję, że widział tego gola razem z Bogiem, świętując po swojej stronie - przyznał Brazylijczyk, cytowany przez Sky Sports.

Liverpool ostatecznie wygrał 2:1 i do 4. Chelsea traci jedynie 1 punkt, a do 3. Leicester 3 punkty. Obydwa te zespoły zmierzą się ze sobą we wtorek w najbliższej kolejce, co oznacza, że co najmniej jeden z tych zespołów straci punkty, co wykorzystać będzie chciał zespół Kloppa.