Angielskie media zachwycone Mateuszem Klichem! Wielki powrót Polaka

Mateusz Klich zebrał pozytywne oceny po swoim występie w meczu przeciwko Burnley. - Długo wyczekiwany gol i to jaki! - zachwycają się angielscy dziennikarze. To bardzo dobra informacja dla Paulo Sousy, bo w ostatnich tygodniach Klich miał nawet problemy z grą, ale wydaje się, że wraca do formy.

W meczu 36. kolejki Premier League Leeds United pokonało na wyjeździe Burnley 4:0. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Mateusz Klich. Tym samym Polak stał się najskuteczniejszym Polakiem w historii w lidze angielskiej. Bramka przeciwko Burnley była jego trzecim trafieniem w tych rozgrywkach, co wystarczyło, żeby zostać najskuteczniejszym Polakiem w tych rozgrywkach. Dogonić go może jeszcze Jan Bednarek, który ma dwa gole.

Dziennikarze chwalą reprezentanta Polski. "Grał dobrze przez cały mecz"

Angielskie media były bardzo zgodne co do tego, jaką notę wystawić Polakowi za mecz z Burnley. Wszyscy dziennikarze, jak jeden mąż ocenili Polaka na 7, w dziesięciostopniowej skali (10 to "klasa światowa"). Wszystkie portale zwracają uwagę przede wszystkim na cudowne trafienie Klicha, które dało Leeds prowadzenie. "Dał Leeds prowadzenie pięknym strzałem spoza pola karnego. Grał dobrze przez cały mecz i dobrze się ustawiał" – napisali dziennikarze portalu throughitalltogether.sbnation.com. "Otworzył wynik wspaniałym uderzeniem, umieszczając ją obok Bena Mee i Peacocka-Farrella. Zdjęty z boiska, kiedy mecz był już rozstrzygnięty" – czytamy w artykule na 90min.com.

UFCPrzeraźliwy trzask łamanej kości na UFC. Sędzia od razu przerwał walkę [WIDEO]

Ostatnią bramkę dla Leeds Mateusz Klich zdobył 11 grudnia zeszłego roku w meczu z West Hamem (1:2). "Przyjemnie jest znowu wpisać się na listę strzelców po tak długiej przerwie. Obrona Burnley była okropna, ale spróbował szczęścia i pięknie wykończył akcję" – napisał leeds-live.co.uk. "Długo wyczekiwany gol i to jaki. Do tego momentu dużo biegał, ale brakowało mu dokładności. Dobrze poradził sobie w drugiej połowie" – ocenili dziennikarze Yorkshire Post Evening.

Pozytywnie Klicha ocenił również portal thenationalnews.com. "Zaczął spokojnie, jak reszta drużyny. Pomógł Leeds zbudować przewagę, kiedy zmieniał się obraz gry. Wspaniały gol w sam róg siatki ze skraju pola karnego tuż przed przerwą" – czytamy w tekście.

Aktualnie Leeds United zajmuje 10. lokatę w tabeli Premier League i teoretycznie ma jeszcze szansę zająć miejsce premiowane grą w Lidze Konferencji. Przed Klichem jeszcze dwie szanse na powiększenie swojego dorobku i złapanie dobrej passy przed Euro 2020. We wtorek Leeds zagra z Southampton.

Trzy lata temu odmówił pracy w Realu Madryt. Teraz wszystko się zmieniło. Może zostać następcą Zidana!Trzy lata temu odmówił pracy w Realu Madryt. Teraz wszystko się zmieniło. Może zostać następcą Zidana!