Wielki mecz Garetha Bale'a! Na taki wyczyn czekał dwa i pół roku [WIDEO]

Gareth Bale strzelił swojego pierwszego w Premier League hat-tricka, a ostatni raz trzy gole zdobył w grudniu 2018 roku. Dzięki jego znakomitej dyspozycji Tottehnam pokonał u siebie Sheffield Utd. aż 4:0.

Gareth Bale swój festiwal strzelecki rozpoczął w 36. minucie. Wykorzystał piękne podanie zza pola karnego od Auriera i przelobował bramkarza Aarona Ramsdale.

France Soccer League OneMedia: Słynny trener chce Arkadiusza Milika! Miałby być następcą gwiazdy zespołu

W 61. minucie Walijczyk podwyższył prowadzenie Tottenhamu. Tym razem gospodarze przeprowadzili świetny kontratak. Heung-Min Son minął aż trzech rywali i pięknie dograł do Bale'a, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Dla 28-letniego reprezentanta Korei Południowej była to już dziesiąta asysta w tym sezonie w Premier League.

Siedem minut później Bale cieszył się z hat-tricka. I znów asystę przy jego bramce miał Aurier. Walijczyk dostał podanie na 18 metrze i ładnym, precyzyjnym strzałem strzelił trzeciego gola. Bale dzięki temu trafieniu brał udział w jedenastu golach w ostatnich jedenastu meczach, w których grał. W sumie w Premier League w tym sezonie zdobył dziewięć bramek i miał dwie asysty.

Dla Bale'a był to pierwszy hat-trick od grudnia 2018 roku. Wtedy ustanowił go w wygranym przez Real Madryt 3:1 meczu Klubowych Mistrzostw Świata z Kashima Antlers.

Protest fanów Manchesteru UnitedOficjalnie: "Bitwa o Anglię" przełożona! Kibice United nie pozwolili na rozegranie meczu

Tottenham wygrał ostatecznie 4:0 (czwartą bramkę, a swoją szesnastą w tym sezonie zdobył Son) i awansował na piąte miejsce w tabeli. Do zajmującej czwarte miejsce, gwarantujące walkę w Lidze Mistrzów - Chelsea Londyn traci jednak aż pięć punktów. W następnej kolejce, 8 maja Tottenham zagra na wyjeździe z Leeds.