Poznaliśmy drugi zespół, który awansował do Premier League. Powrót po roku

Watford, wicelider Championship, wraca do Premier League. - Przede wszystkim dziękuję fanom z powodu wsparcia, jakie dają nam na mediach społecznościowych - powiedział trener Xisco.

Rok temu Watford zdobyło zaledwie 34 punkty w 38 meczach Premier League i wraz z Bournemouth i Norwich spadli do Championship. Pobyt w Championship skończy się na jednym sezonie, bo dzięki sobotniej wygranej 1:0 nad Millwall FC (gola z karnego strzelił Ismaila Sarr) Watford wróci do angielskiej ekstraklasy.

Liverpool stracił zwycięstwo w 95. minucie! Puchary uciekają drużynie Kloppa!Liverpool stracił zwycięstwo w 95. minucie! Puchary uciekają drużynie Kloppa!

Po 44 kolejkach drużyna Xisco zdobyła aż 88 punktów i zajmuje drugie miejsce w Championship.

- Każdy z nas dał z siebie wszystko dla klubu i dla kibiców. Myślę, że dziś jest święto naszych fanów. To przede wszystkim im dziękuję z powodu wsparcia, jakie dają nam na mediach społecznościowych. Chcę podziękować także każdemu pracownikowi Watford - mówił po awansie trener.

Wcześniej awans zapewniło sobie Norwich. Stawkę beniaminków uzupełni jeden klub z miejsc 3-6, które o awans powalczą w barażach. Wszystko wskazuje, że w barażach wezmą udział: Brentford, Bournemouth, Barnsley i Swansea.

W drużynie Watford jest kilku piłkarzy wartych uwagi. Przede wszystkim są to: Ismaïla Sarr, 23-letni Senegalczyk, i Joao Pedro. 19-letni Brazylijczyk strzelił dziewięć goli w lidze, a Sarr ma 13 trafień.

W następnej kolejce rywalem Watford będzie Brentford.