Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w transmisjach sportowych. Wygląda jak FIFA

To może być rewolucja w telewizyjnych transmisjach wydarzeń sportowych. BT Sport wprowadził do swojej oferty usługę "Matchday Experience". Dzięki niej kibice mogą oglądać mecz w taki sposób, że przypomina od gry komputerowe. Piłkarze są podpisani, na ekranie widnieje radar, a statystyki są na bieżąco monitorowane.

W lutym telewizja BT Sport zaprezentowała widzom program "Matchday Experience", który może zrewolucjonizować telewizyjne transmisje sportowe. Jest on dostępny w Smart TV, smartfonach, tabletach i konsolach. Na początku oglądanie wydarzeń w ten sposób możliwe było tylko na urządzeniach Apple'a, projekt jest już jednak rozwijany pod kątem Androida. Portal cordbusters.co.uk informuje, że w przyszłości wszystkie te opcje mają być dostępne wyłącznie na urządzeniach z oprogramowaniem Androida.

Zobacz wideo Rewolucja w europejskiej piłce jest już niemal pewna! UEFA reaguje [Studio Biznes]

Niesamowita technologia. Mecz wygląda jak gra

Co zawiera "Matchday Experience"? Przede wszystkim "tryb menadżera", w którym transmisja przypomina grę FIFA albo Football Managera. Zawodnicy na boisku są podpisani, a na dole ekranu jest radar pokazujący pozycję piłkarzy na boisku. System oblicza statystyki na żywo, mierzy też na przykład prędkość, z jaką piłka leciała po strzale.

Media: Hitowa wymiana między gigantami! Media: Hitowa wymiana między gigantami! "Dybala kluczowym elementem"

To nie wszystko. BT Sport oferuje też tryb 360 stopni, w którym mecz możemy oglądać z jednej kamery, ale widzimy całe boisko. Istnieje też tryb "Watch Together", w którym ekran jest dzielony na dwie części. Na jednej oglądamy mecz, a na drugim widzimy znajomych, którzy też oglądają to samo wydarzenie.

Za pomocą smartfona kibice mogą też skorzystać z opcji "przejścia" z własnego pokoju na stadion i odbyć wirtualny spacer po obiekcie ulubionego klubu. W zależności od klubu są to szatnie, muzeum, czy tunel prowadzący na murawę.

- Chcieliśmy stworzyć coś, co wykorzystywałoby technologię rzeczywistości rozszerzonej (system łączący świat rzeczywisty i komputerowy – przyp.red.), aby przekazać widzom dodatkowe informacje bez konieczności korzystania z drugiego ekranu – powiedział dyrektor operacyjny BT Sport, Jamie Hindhaugh w rozmowie z serwisem "TechRadar".

BT Sport to telewizja dostępna w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Transmituje mecze Premier League, Puchar Anglii, Ligę Mistrzów, zawody rugby, gale bokserskie i nie tylko.

KSW31. Tomasz Narkun vs Karol CelińskiPolak może zostać najlepszym zawodnikiem w historii KSW! Ale to nie on jest faworytem