Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pomocnik Chelsea uderza we Franka Lamparda. "Nie był przygotowany do pracy na takim poziomie"

Jorginho szczerze o współpracy z Frankiem Lampardem, byłym trenerem Chelsea. - Pominął kilka ważnych kroków przed przyjściem do wielkiego klubu - powiedział reprezentant Włoch.

Frank Lampard był trenerem Chelsea przez niespełna dwa lata. Stanowisko w londyńskim klubie objął po dwunastu miesiącach pracy z Derby County. Będąc zawodnikiem zapisał się w historii jako legenda, czego nie można powiedzieć o jego przygodzie trenerskiej. Anglik nie zdobył z Chelsea ani jednego trofeum, a kredyt zaufania ze strony władz wyczerpał się w styczniu bieżącego roku. Zdaniem Jorginho 42-latek za szybko otrzymał szansę prowadzenia tak dużego klubu. 

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Zbyt wcześnie dla Franka Lamparda? "Pominął kilka ważnych kroków"

- Będę naprawdę szczery, jeżeli chodzi o Lamparda. Biorę pod uwagę to, że był legendą Chelsea, ale uważam, że przed przejściem do tak dużego klubu, w trakcie nauki pominął kilka bardzo ważnych kroków - przyznał "ESPN" pomocnik Chelsea

I dodał: - Został trenerem nie mając bogatego doświadczenia w innych klubach. Wydaje mi się, że wziął to stanowisko zbyt szybko. Naprawdę nie był przygotowany do pracy na takim poziomie. 

Frank Lampard poprowadził Chelsea w 84 spotkaniach. Bilans klubu pod przewodnictwem Anglika wyniósł: 44 zwycięstwa, 15 remisów i 25 porażek. Poprzedni sezon Premier League zakończył na 4. miejscu w tabeli, dzięki czemu Chelsea awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W bieżącym sezonie 42-latek poprowadził drużynę do 1/8 finału rozgrywek.

Pep Guardiola uderza w FIFA i UEFA. Pep Guardiola uderza w FIFA i UEFA. "Musimy prosić o przedłużenie roku"

Jako trener Lampard nie zdążył zadebiutować w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Pod koniec stycznia klub podpisał 1,5-roczny kontrakt z Thomasem Tuchelem, byłym trenerem Paris Saint-Germain. Niemiec doszedł z Chelsea do półfinału turnieju, w którym zagra z Realem Madryt. Dodatkowo londyńczycy dostali się do finału FA Cup, a w lidze zajmują 4. miejsce. Odkąd Tuchel został trenerem Chelsea, zespół ma na koncie 13 zwycięstw, pięć remisów i dwie porażki.