Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grupa kibiców wdarła się do ośrodka Manchesteru United. "51% MUFC"

W czwartek rano grupa kibiców Manchesteru United pojawiła się w ośrodku treningowym drużyny, protestując przeciwko działalności właścicieli klubu.

"Około godziny 9 rano grupa mężczyzn uzyskała dostęp do centrum treningowego. Trener oraz kilka innych osób rozmawiało z nimi. Budynki zostały zabezpieczone, a grupa właśnie opuściła teren" - czytamy w oficjalnym komunikacie Manchesteru United.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Grupą, która pojawiła się w ośrodku treningowym klubu w Carrington, byli kibice Manchesteru United. Fani protestowali przeciwko właścicielom klubu - rodzinie Glazerów - domagając się ich odejścia. Kibice Manchesteru United już od 2005 roku, czyli momentu zmiany właściciela, sprzeciwiają się rządom amerykańskiej rodziny, nie godząc się z ich działalnością.

Kibice Manchesteru United protestowali przeciwko władzom klubu

Czwartkowe protesty związane były z decyzją właścicieli klubu o dołączeniu do europejskiej Superligi. Chociaż Manchester United ostatecznie wycofał się z rozgrywek, to kibice podkreślają, że sposób, w jaki klub podjął pierwotną decyzję, był nie do zaakceptowania. Manchester United poinformował o przystąpieniu do nowych rozgrywek bez wcześniejszych konsultacji z fanami.

Grzegorz Krychowiak zaszczepił się i mówi o skutkach ubocznych. Odczuwają je rywaleGrzegorz Krychowiak zaszczepił się i mówi o skutkach ubocznych. Odczuwają je rywale

Kibice, którzy pojawili się w ośrodku treningowym, mieli ze sobą dwa transparenty. Na jednym domagali się odejścia właścicieli, a na drugim napisane było "51% MUFC", co oznacza chęć wprowadzenia do klubu systemu niemieckiego, w którym kibice są jego większościowym udziałowcem.

Czwartkowa sytuacja zakończyła się po tym, jak do grupy protestujących wyszli trener Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer oraz jego asystent - Michael Carrick. Byłych piłkarzy klubu wesprzeć miał dyrektor techniczny, również były zawodnik, Darren Fletcher oraz pomocnik United, Nemanja Matić.

Niko Kovac zachwala Radosława Majeckiego. Niko Kovac zachwala Radosława Majeckiego. "Pięknie"

Prezes Manchesteru United - Joel Glazer - miał być wiceprezesem europejskiej Superligi. W otwartym liście przeprosił on kibiców za brak konsultacji w tej sprawie. Po upadku projektu nowych rozgrywek do dymisji podał się wiceprezes wykonawczy - Ed Woodward - który oznajmił, że i tak planował opuścić Manchester United z końcem tego roku.