Świetny debiut nowego trenera Tottenhamu. Grosicki składa gratulacje

Ryan Mason odnosi zwycięstwo w debiucie na stanowisku pierwszego trenera. Tottenham Hotspur wygrywa 2:1 z Southampton, a Kamil Grosicki spieszy z gratulacjami.

Ryan Mason miał niespełna dwa dni na przygotowanie swojego zespołu do meczu z Southampton. 29-latek przejął drużynę z Londynu po zwolnieniu ze stanowiska trenera Jose Mourinho. Szefostwo klubu podjęło decyzję z powodu niezadowalających wyników sportowych, a także złych stosunków Mourinho z szatnią. Zmiany zaszły tuż przed meczem z Southampton oraz finałem Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City, który odbędzie się w niedzielę.

Ryan Mason został powołany na stanowisko tymczasowego trenera razem z Chrisem Powellem. Obaj poprowadzą Tottenham do końca bieżącego sezonu. Lepszego debiutu Mason nie mógł sobie wymarzyć. - Gratulacje szefie - napisał po spotkaniu Kamil Grosicki, który grał z Masonem w Hull City

Jan Bednarek zagrał cały mecz, lecz to nie pomogło Southampton. Kim jest nowy trener Tottenhamu?

Początek zaległego meczu 29. kolejki Premier League nie zaczął się dobrze dla Tottenhamu. Londyńczycy przegrywali z Southampton od 30. minuty po golu Danny'ego Ingsa. Zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero w drugiej połowie, gdy już na samym początku mocny strzał Hueng-Min Sona wślizgiem bronił Jan Bednarek. Obrońca rozegrał pełne spotkanie.

France PSG MbappeOficjalnie: Nowy przewodniczący ECA wybrany. "Ten projekt nie mógł się udać"

Do remisu w 60. minucie doprowadził Gareth Bale, natomiast niespełna kwadrans później sędziowie po analizie VAR nie uznali gola na 2:1 Hueng-Min Sona. Ostatecznie Koreańczyk dał zwycięstwo Tottenhamowi pokonując bramkarza Southampton w 90. minucie z rzutu karnego.

Britain Soccer Premier LeagueWest Ham znalazł konkurenta dla Fabiańskiego? Były bramkarz Manchesteru United

Ryan Mason został zmuszony do zakończenia kariery piłkarskiej w 2018 roku. W styczniu 2017 roku pomocnik doznał drastycznej kontuzji. W meczu z Chelsea chciał wybić piłkę głową i zderzył się z Garym Cahillem. W szpitalu lekarze podali diagnozę: pęknięta czaszka, złamana kość skroniowa, krwotok i pęknięcie oczodołu. Jako trener prowadził młodzieżowy zespół Tottenhamu, a wcześniej przez rok był asystentem trenera pierwszego zespołu.