Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Manchester City wycofuje się z Superligi! "Witamy z powrotem"

Manchester City potwierdził wycofanie się z rozgrywek Superligi! - Z radością witamy Manchester City z powrotem w europejskiej rodzinie piłkarskiej - przekazał Aleksander Ceferin w oświadczeniu UEFA.

Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Real Madryt, Atletico Madryt, FC Barcelona, Juventus, Inter i AC Milan - to kluby, które w niedzielę w nocy ogłosiły utworzenie europejskiej Superligi. Rozgrywki, które docelowo mają mieć 20 uczestników, z czego 15 miałoby w nich stałe miejsce, to odpowiedź gigantów na reformę Ligi Mistrzów przeprowadzoną przez UEFA. Głównym powodem jej powstania są oczywiście pieniądze. 12 założycieli rozgrywek nie chce dzielić się wpływami z mniejszymi klubami i postanowiła stworzyć Superligę, która gwarantowałaby im nieporównywalnie większe zyski niż Liga Mistrzów.

Zobacz wideo Skąd pomysł na utworzenie Superligi? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze [Studio Biznes]

Media ogłaszają koniec Superligi! Nadzwyczajne spotkanie założycieliMedia ogłaszają koniec Superligi! Nadzwyczajne spotkanie założycieli

Manchester City wycofuje się z Superligi!

Bardzo szybko pojawiły się głosy, że kolejne kluby chcą zrezygnować z udziału w Superlidze - m.in. Arsenal, Manchester United, Chelsea, Barcelona czy Atletico Madryt. Jako pierwszy z udziału w niej oficjalnie zrezygnował Manchester City, wydając oświadczenie we wtorkowy wieczór. - Manchester City może potwierdzić, że formalnie rozpoczął procedurę wycofania się z grupy opracowującej plany europejskiej Superligi - poinformował klub w komunikacie.

Chwilę później komunikat w tej sprawie opublikowała także UEFA. - Z radością witamy Manchester City z powrotem w europejskiej rodzinie piłkarskiej. Wykazali się wielką inteligencją, słuchając wielu głosów, w tym głosu swoich fanów - przekazał Aleksandar Ceferin, prezydent UEFA, w oświadczeniu.

Kocioł w Manchesterze United. Woodward rezygnuje! Klub zostanie sprzedany?Kocioł w Manchesterze United. Woodward rezygnuje! Klub zostanie sprzedany?

- Przyznanie się do błędu wymaga odwagi, ale nigdy nie wątpiłem, że mają zdolności i zdrowy rozsądek, by podjąć taką decyzję. City są prawdziwym atutem piłki i cieszę się, że mogę z nimi pracować na rzecz lepszej przyszłości dla europejskiej piłki - dodał Ceferin.