Piłkarze Liverpoolu wydali oświadczenie ws. Superligi. "To musi zostać powiedziane"

Piłkarze Liverpoolu jednogłośnie sprzeciwiają się organizacji Superligi. - Nie podoba nam się to i nie chcemy w tym brać udziału - publikuje stanowisko zespołu kapitan, Jordan Henderson.

Piłkarze Liverpoolu dołączają do trenera zespołu, Juergena Kloppa i kibiców, którzy sprzeciwiają się utworzeniu SuperLigi. Kapitan drużyny, Jordan Henderson, opublikował w mediach społecznościowych krótkie, lecz wymowne oświadczenie, pod którym podpisują się wszyscy zawodnicy. "Nie podoba nam się to i nie chcemy w tym brać udziału. To jest nasze wspólne stanowisko" - czytamy w oświadczeniu. 

Zobacz wideo Superliga to cios w Bayern Monachium, który radzi sobie finansowo. "Mogą się skazać na peryferie futbolu"

Piłkarze, trener i kibice Liverpoolu mówią wspólnym językiem. Zdecydowane NIE dla SuperLigi!

"Nasze zaangażowanie w ten klub oraz jego kibiców jest absolutne i bezwarunkowe" - zakończył Jordan Henderson. Pomocnik Liverpoolu postanowił również odblokować pod wpisem możliwość zamieszczenia komentarza o dowolnej treści, ponieważ jak uważa "to musi zostać powiedziane". 

Juergen Klopp już w 2019 roku krytykował pomysł utworzenia SuperLigi. - Dla mnie to Liga Mistrzów jest Superligą, w której nie zawsze grasz z tymi samymi zespołami. Aspekt finansowy jest ważny, ale dlaczego mielibyśmy tworzyć system, w którym Liverpool mierzy się z Realem Madryt przez 10 sezonów z rzędu? Kto chce to oglądać co roku? - mówił przed dwoma laty. 

Kocioł w Manchesterze United. Woodward rezygnuje! Klub zostanie sprzedany?Kocioł w Manchesterze United. Woodward rezygnuje! Klub zostanie sprzedany?

Kibice Liverpoolu z kolei w poniedziałek postanowili "uśmiercić" swój klub. Na ogrodzeniu wokół stadionu Anfield pojawiły się transparenty z datą powstania klubu oraz rokiem 2021, zwiastującym jego upadek. "Wstydźcie się. R.I.P LFC", "Kibice Liverpoolu przeciwko europejskiej SuperLidze" - czytamy na banerach. Grupa kibiców zapowiedziała także usunięcie z trybun wszystkich sztandarów, flag oraz pozostałych elementów. 

Więcej o: