Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kluby Premier League przeciwko Superlidze. "Rozważamy wszeklie możliwe działania"

14 klubów Premier League sprzeciwiło się planom stworzenia Superligi. - Premier League rozważa wszelkie możliwe działania, aby by zapobiec jej rozwojowi, a także pociągnąć zaangażowanych do odpowiedzialności - brzmi komunikat, opublikowany przez władze ligi.

Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Real Madryt, Atletico Madryt, FC Barcelona, Juventus, Inter i AC Milan - to kluby, które w niedzielę w nocy ogłosiły utworzenie europejskiej Superligi. Rozgrywki, które docelowo mają mieć 20 uczestników, z czego 15 miałoby w nich stałe miejsce, to odpowiedź gigantów na reformę Ligi Mistrzów przeprowadzoną przez UEFA. Głównym powodem jej powstania są oczywiście pieniądze. 12 założycieli rozgrywek nie chce dzielić się wpływami z mniejszymi klubami i postanowiła stworzyć Superligę, która gwarantowałaby im nieporównywalnie większe zyski niż Liga Mistrzów.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

GuardiolaGuardiola krytykuje Superligę i UEFA. Daje przykład Lewandowskiego

W tym gronie znalazło się aż sześć klubów angielskich - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Tottenham. Kibice tych klubów jasno sprzeciwili się wizji dołączenia zespołów do Superligi, wywieszając specjalne transparenty w ramach protestów. Swój komunikat w tej sprawie wydały także władze Premier League.

Kluby Premier League przeciwko Superlidze

- 14 klubów obecnych na specjalnie zwołanym spotkaniu, jednogłośnie odrzuciło plany powstania Superligi. Premier League rozważa wszelkie dostępne działania, by zapobiec jej rozwojowi, a także pociągnąć zaangażowanych Akcjonariuszy do odpowiedzialności, zgodnie ze swoimi zasadami - napisano w komunikacie. - Liga nadal będzie współpracować z zainteresowanymi stronami, w tym z UEFA, aby chronić najlepszy interes piłki i wezwać kluby zaangażowane w proponowane rozgrywki, aby natychmiast ostudziły swoje zaangażowanie - dodano.

Jest oficjalne stanowisko Bayernu Monachium ws. gry w SuperlidzeJest oficjalne stanowisko Bayernu Monachium ws. gry w Superlidze

- Premier League pragnie podziękować kibicom i wszystkim zainteresowanym stronom za wsparcie, jakie okazali w tym tygodniu w tak ważnej sprawie. Ta reakcja jest dowodem na to, jak wiele znaczy dla ludzi nasza otwarta piramida i społeczność piłkarska - zakończono komunikat.

W poniedziałek piłkarze Leeds United wyszli na rozgrzewkę przed meczem z Liverpoolem w specjalnie przygotowanych koszulkach. - Piłka nożna jest dla kibiców - brzmiał napis na koszulkach. W ten sposób także oni zaprotestowali przeciwko planom tworzenia Superligi.