Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wolverhampton ogłosił się mistrzem Anglii. Reakcja na utworzenie Superligi

Kontrowersje związane z utworzeniem Superligi nie ustają. Opinie o tych rozgrywkach wyrażają nie tylko eksperci, piłkarze czy kibice, ale także same kluby. Jednym z nich jest Wolverhampton Wanderers, który zamieszanie związane z nowymi rozgrywkami wykorzystał, aby przyznać sobie mistrzostwo Anglii za sezon 2018/2019.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oficjalnie potwierdzono plan stworzenia Superligi. - Sytuacja futbolu jest bardzo zła. Od początku pandemii Real stracił 400 milionów euro, a wszystkie ligi zrzeszone w ECA pięć miliardów euro. Jako najważniejsze kluby z Hiszpanii, Anglii czy Włoch musieliśmy znaleźć rozwiązanie - mówił w studiu hiszpańskiej telewizji MEGA Florentino Perez, prezes Realu i współtwórca Superligi.

Nagły wstrząs! Chelsea i Manchester City mogą wycofać się z SuperligiNagły wstrząs! Chelsea i Manchester City mogą wycofać się z Superligi

Wymowne oświadczenie Evertonu

Spośród angielskich klubów, w gronie założycieli Superligi znalazły się Arsenal, Chelsea, Liverpool, oba kluby z Manchesteru i Tottenham. Inne zespoły występujące na co dzień w Premier League głośno wyrażają niezadowolenie z tego pomysłu.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Oświadczenie w tej sprawie wydał już Everton. Władze klubu z Liverpoolu zaapelowały do angielskich założycieli Superligi, aby na poważnie rozważyły przystąpienie do nowych rozgrywek. "Ta niedorzeczna arogancja nie jest pożądana przez nikogo w świecie piłki nożnej, oprócz klubów, które opracowały ten plan" - czytamy.

Wolverhampton ogłasza się mistrzem Anglii za sezon 2018/2019

W inny sposób zamieszanie zdecydował wykorzystać Wolverhampton. W opisie profilu klubu z Molineux Stadium na Twitterze można przeczytać: "Oficjalne konto Wolverhampton Wanderers. Triumfatora Premier League 2018/2019". Następnie klub dodał wpis, że "prawdopodobnie jest już zbyt późno na paradę z okazji mistrzostwa".

Jasne stanowisko Gianniego Infantino! Jasne stanowisko Gianniego Infantino! "Nie daję przyzwolenia"

W sezonie 2018/19 drużyna Wolverhampton zajęła 7. miejsce w ligowej tabeli. Pierwsze sześć miejsc zajęły zespoły należące do wielkiej szóstki, które znalazły się w gronie założycieli Superligi.