Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cenzura hitu Premier League. Transmisję przerwano ponad 100 razy. "Kpina z meczu"

Niedzielny hit angielskiej Premier League pomiędzy Tottenhamem i Manchesterem United był transmitowany w irańskiej telewizji w ocenzurowanej wersji. Powodem tego była obecność w trójce sędziowskiej kobiety, Siany Massey-Ellis.

W najciekawszym spotkaniu ostatniej kolejki Premier League Tottenham przegrał na własnym boisku z Manchesterem United 1:3. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie za sprawą trafienia Heung-Min Sona. W drugiej połowie jednak zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera odrobili i wygrali 3:1 po trafieniach Freda, Edinsona Cavaniego i Masona Greenwooda. 

Śledzą zawodników i koczują pod ich domami. Piłkarze drżą przed Śledzą zawodników i koczują pod ich domami. Piłkarze drżą przed "eBayersami"

Ocenzurowana transmisja w telewizji w Iranie. Powodem nieodpowiedni ubiór

Jedną z trójki sędziów tego meczu była Sian Massey-Ellis. Pracująca na linii 35-latka była ubrana w typowy sędziowski strój - koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki i getry. Irańscy kibice Premier League ani razu nie widzieli jej w akcji. W czasie gdy operator pokazywał Massey-Ellis, przekaz telewizyjny był cenzurowany. Powodem tego są zasady dotyczące ubioru kobiet w Iranie - muszą mieć one zasłonięte całe nogi aż po kostki. 

Zobacz wideo "Brzęczek będzie lepszym trenerem niż był. Cały czas to jest dobry trener klubowy"

W momentach, w których Massey-Ellis była pokazywana na ekranie, w przekazie irańskiej telewizji pokazywano... widoki spoza stadionu. Łącznie w ten sposób transmisję przerywano ponad 100 razy. "Telewizyjni cenzorzy byli wstrząśnięci obecnością na boisku kobiety w krótkich spodenkach. Zamiast sędzi pokazywano ogólne obrazy z Londynu. To kpina z meczu. Pod koniec gry jeden z komentatorów zażartował, że ma nadzieję, że widzom spodobał się taki pokaz krajoznawczy" - napisali cytowani przez dziennik "Daily Mirror" aktywiści z "My Stealthy Freedom", grupy zajmującej się walką z dyskryminacją ze względu na płeć w Iranie.

Miał zostać gwiazdą, ale w wieku 25 lat kończy z europejską piłką. Miał zostać gwiazdą, ale w wieku 25 lat kończy z europejską piłką. "Marzę o tym"

Kolejny taki przypadek w irańskiej telewizji

W przeszłości w irańskiej telewizji już kilkukrotnie dochodziło do kilku podobnych przypadków. W 2019 roku odwołana została transmisja z meczu pomiędzy Bayernem Monachium i Augsburgiem, którego sędzią była Bibiana Steinhaus. W ocenzurowanej wersji pokazywane były m.in. ceremonie losowania grup mundiali w 2014 i 2018 roku.