West Ham się nie zatrzymuje! Fabiański coraz bliżej LM. Piękny gol Lingarda [WIDEO]

Drużyna Łukasza Fabiańskiego ograła 3:2 Wolverhampton i jest coraz bliżej awansu do Ligi Mistrzów. Ozdobą spotkania była bramka Jessego Lingarda.

Na tym etapie sezonu - nie licząc Leicester - żaden klub Premier League nie przekracza oczekiwań bardziej niż prowadzony przez Davida Moyesa West Ham United, który zajmuje czwarte miejsce i realnie może myśleć o Lidze Mistrzów. W poniedziałek drużyna Łukasza Fabiańskiego wykonała ważny krok w tym kierunku.

Pep Guardiola, trener Manchesteru CityPep Guardiola nie wytrzymał. "UEFA i FIFA zabijają piłkarzy"

Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie, a cudownym rajdem popisał się Jesse Lingard, który po odejściu z Manchesteru United błyszczy formą. Anglik przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a później strzelił gola na 1:0.

Nie minął kwadrans meczu a Pablo Fornals podwyższył prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:3. Dla West Hamu trafił Jarrod Bowen (po asyście Lingarda), a dla Wolverhampton trafił Leander Dendoncker, który strzałem głową pokonał bezradnego Fabiańskiego. Cudowną asystą, rajdem podobnym do tego Lingarda, popisał się Adama Traore.

Adama TraoreWygląda jak bestia, biega jak Bolt. Polacy mogą się już bać o Euro 2020

Dla reprezentanta Belgii było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Jak przed meczem wyliczył serwis statystyczny whoscored.com, to właśnie Dendoncker oddał największą liczbę strzałów w lidze bez bramkowej zdobyczy - 27.

W drugiej połowie Wolverhampton miało przewagę i strzeliło nawet gola kontaktowego autorstwa Fabio Silvy, jednak gospodarze nie zdołali już odmienić losów meczu.

Sytuacja w tabeli Premier League

Tym samym West Ham odniósł 15. zwycięstwo w sezonie. Po 30 meczach ma już 52 punkty i zajmuje czwarte miejsce, wyprzedzając m.in. Chelsea, Liverpool, Arsenal. Wolverhampton zajmuje dopiero 14. lokatę. Liderem jest Manchester City, który wyprzeda United oraz Leicester. Lisy mają cztery punkty przewagi nad West Hamem.