Siedem bramek i sensacyjna porażka Chelsea! Pierwsza pod wodzą Thomasa Tuchela

Sensacyjna porażka Chelsea Londyn i pierwsza za kadencji trenera Thomasa Tuchela. Londyńczycy ulegli u siebie aż 2:5 przedostatniej drużynie tabeli - West Bromwich Albion.

W 14 ostatnich meczach Chelsea Londyn nie przegrała ani razu, straciła dwa gole, w tym jednego po samobójczym trafieniu Antonio Ruedigera. W siedmiu ostatnich meczach londyński zespół nie stracił choćby gola, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii klubu – w 1905 r. nie stracili gola w dziewięciu meczach z rzędu. Kilka tygodni wystarczyło, by Tuchel wyrwał Chelsea z przeciętności. Dziś zespół z Londynu to półfinalista Pucharu Anglii, ćwierćfinalista – pierwszy raz od siedmiu lat! – Ligi Mistrzów i czwarty zespół Premier League - pisał Dominik Lenart, dziennikarz sport.pl.

Chelsea - Atletico Madryt. Bój o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Gdzie i o której oglądać?Dwumecz w Lidze Mistrzów przeniesiony do i Hiszpanii! Oba mecze na jednym stadionie

West Bromwich Albion postrachem faworytów

W sobotnie południe te statystyki zupełnie nie potwierdziły się. Chelsea straciła bowiem aż pięć bramek, czyli ponad dwa razy tyle, ile w poprzednich czternastu meczach! W dodatku dała sobie strzelić je przedostatniej drużynie tabeli - West Bromwich Albion, który jest jedną nogą w Championship. WBA jest jednak chimeryczną ekipą, bo w tym sezonie potrafił zremisować na wyjeździe z Liverpolem 1:1, Manchesterem City 1:1, u siebie z Chelsea 3:3 i Manchesterem United 1:1.

Chelsea bardzo dobrze zaczęła mecz. W 27. minucie z rzutu wolnego Alonso trafił w słupek, ale skutecznie dobił jego strzał Christian Pulisić. 120 sekund później Thiago Silva otrzymał jednak drugą żółtą kartkę i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry goście zadali dwa ciosy. Oba gole zdobył Matheus Pereira. Po zmianie stron WBA strzelił jeszcze dwie bramki. Najpierw Callum Robinson w 63. minucie, a pięć minut później Mbaye Diagne. Trafienie rezerwowego Masona Mounta nic nie dało, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Robinson.

West Bromwich Albion wygrał z Chelsea na wyjeździe w Premier League po raz pierwszy od...1978 roku!

Gol Grzegorza KrychowiakaGrzegorz Krychowiak wrócił do Lokomotiwu w wielkim stylu! Co za uderzenie [WIDEO]

Chelsea po tej porażce wciąż zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma jednak tylko dwa punkty więcej od West Hamu i trzy od Tottenhamu i jeden mecz rozegrany mniej. Do prowadzącego Manchesteru City traci aż dwadzieścia punktów. W środę (godz. 21) Chelsea w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra na wyjeździe z FC Porto.