Mourinho ostro odpowiada: "Nikt nie dyskutowałby o fizyce jądrowej z chłopakami z NASA"

Ostatnie tygodnie nie należą do najlepszych dla Jose Mourinho. Kibice są wściekli za kompromitację Tottenhamu w Lidze Europy i krytykują za nią głównie Portugalczyka. Ten nie pozostaje im dłużny i odpowiedział na stawiane zarzuty w programie nagranym przez jednego ze sponsorów klubu.

Niedawny pojedynek Tottenhamu z Dinamem Zagrzeb w Lidze Europy wywołał prawdziwą burzę wśród kibiców z Londynu. Drużyna Jose Mourinho po pierwszym meczu wygranym u siebie 2:0 była murowanym faworytem do awansu do ćwierćfinału. Niestety w stolicy Chorwacji Tottenham się skompromitował i przegrał 0:3 po dogrywce, co oznaczało odpadnięcie z rozgrywek. Porażka była bardzo bolesna, ponieważ w klubie poważnie celowano w tym sezonie w zwycięstwo w Lidze Europy, ponieważ nie wiadomo jak potoczy się sytuacja w Premier League.

Zobacz wideo Branchini: Doświadczenie Paulo i jego wizja piłki się w Polsce sprawdzą i dadzą dużo radości

Ogromne pieniądze dla Mourinho. Władze klubu muszą przemyśleć zwolnienie treneraOgromne pieniądze dla Mourinho. Władze klubu muszą przemyśleć zwolnienie trenera

Mourinho ostro odpowiada na krytykę. "Nie sądzę, że ktokolwiek dyskutowałby o fizyce jądrowej z chłopakami z NASA" 

Oczywiście wraz z krytyką pojawiły się dyskusje na temat zwolnienia Mourinho. Postawa drużyny nie napawa optymizmem i może się jeszcze okazać, że Tottenham nie zagra w przyszłym sezonie nawet w  Lidze Europy. W lidze zajmują, póki co 6. miejsce, które nie gwarantuje awansu do europejskich pucharów. Oprócz tego mają jeszcze przed sobą finał Carabao Cup z Manchesterem City, ale patrząc na dyspozycję drużyny Pepa Guardioli w ostatnich tygodniach raczej nikt nie wierzy w triumf Londyńczyków.

Portugalczyk oczywiście w swoim stylu odpiera wszelkie zarzuty i w wywiadzie udzielonym w programie nagranym przez jednego ze sponsorów Tottenhamu mówi co myśli na temat ostatniej krytyki. - Nie sądzę, że ktokolwiek dyskutowałby o fizyce jądrowej z chłopakami z NASA. Wszyscy na świecie myślą jednak, że mogą rozmawiać o futbolu z jednym z najważniejszych trenerów w branży - skwitował.

Mourinho powiedział także, że ma wielu fanów na całym świecie, którzy cały czas go wspierają i to bez względu na sytuację, w jakiej się znajduje. - Czerpię siłę z samego siebie, ale przede wszystkim od ludzi, których kocham i od tych, którzy mnie kochają. Wielu z nich nawet nie znam - powiedział. - Nigdy ich nie spotkałem. Nazwałem ich "Mourinistas", w Portugalii używamy tej końcówki do określenia grupy fanów danego klubu. Mam ich wielu na całym świecie, to dla nich gram - zakończył. 

Jose Mourinho może zostać zwolniony z Tottenhamu! Ostatnia szansa na ratunekJose Mourinho może zostać zwolniony z Tottenhamu! Ostatnia szansa na ratunek

Więcej o: