"Moder jest rewelacyjny!" - dobry debiut Polaka w podstawowym składzie w Premier League

Jakub Moder zebrał bardzo dobre opinie po debiucie w wyjściowej jedenastce w meczu Premier League. A Brighton pokonał u siebie Newcastle 3:0.

Jakub Moder od początku meczu grał dobrze. Oddał nawet dwa dobre strzały, ale nie zdobył swojego pierwszego gola w Premier League. W sumie przy piłce był 54 razy. Oddał trzy strzały, miał dwa udane dryblingi, cztery wślizgi i wygrał 8 z 14 pojedynków. Potrafił się odnaleźć w ustawieniu 3-4-2-1 i często schodził z lewej strony do środka. W 89. minucie został zmieniony przez Holendra Davy Proopera.

"Jakub Moder jest rewelacyjny"

Jakub Moder zebrał sporo pochwał od ekspertów. - Jakub Moder jest rewelacyjny. Miał wspaniały debiut i nie bał się oddawać strzałów. Pod każdym względem pokazywał swoją wydajność - pisze BBCSussexSport.

Zachwycony jego grą był również Andrzej Twarowski, dziennikarz Canal+. - Jakub Moder wygląda jakby grał nie pierwszy, a czterdziesty pierwszy mecz w podstawowym składzie Brighton w Premier League. Zresztą w kadrze było identycznie. Chłopak po prostu pasuje do dużej piłki - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Dla Jakuba Modera był to czwarty mecz w barwach Brighton. Dotychczas zagrał 90 minut w Pucharze Anglii i tylko dwanaście w dwóch spotkaniach w Premier League.

Brighton wygrał z Newcastle 3:0. Bramki zdobyli Leandro Trossard w trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, Danny Welbeck (51.) i Neal Maupay (68.). Dzięki tej wygranej Brighton ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. W następnej kolejce, 4 kwietnia zagra na wyjeździe z wiceliderem, Manchesterem United.