Arsenal planuje zatrzymać piłkarza wypożyczonego z Realu. Trener jest nim zachwycony

Arsenal spróbuje zatrzymać Martina Odegaarda na dłużej - informuje "Daily Mail". Zdaniem brytyjskiego dziennika wpływ na decyzję klubu miał ostatni występ piłkarza przeciwko Tottenhamowi Hotspur.

Martin Odegaard miałby zostać wypożyczony na dłużej lub Arsenal mógłby nawet złożyć propozycję kupna piłkarza - pisze "Daily Mail". Szczególnie zadowolony z postawy 22-letniego pomocnika jest trener zespołu, Mikel Arteta. Norweg najpierw strzelił swojego pierwszego gola w meczu z Olympiakosem Pireus (3:1), a następnie zdobył bramkę w 28. kolejce Premier League z Tottenhamem Hotspur.

Martin Odegaard na dłużej w Arsenalu? Gol w derbach kluczowym trafieniem młodego pomocnika

Początkowo to Tottenham prowadził grę w derbowym spotkaniu z Arsenalem. Pierwszą bramkę zespół Jose Mourinho zdobył już w 33. minucie. Fenomenalnym trafieniem tzw. raboną popisał się Erik Lamela. Nawet koledzy z drużyny byli zszokowani po tak efektownej bramce. Sergio Reguilon aż złapał się za głowę, jak biegł do kolegi z gratulacjami.

Radość piłkarzy Tottenhamu nie trwała jednak za długo, ponieważ już niespełna kwadrans później, w 44. minucie do remisu doprowadził właśnie Martin Odegaard. Było to drugie trafienie Norwega w barwach Arsenalu. Poprzedniego gola zdobył trzy dni wcześniej w meczu 1/8 finału Ligi Europy. Ostatecznie Arsenal pokonał Tottenham 2:1. Drugiego gola w 64. minucie z rzutu karnego strzelił Alexandre Lacazette.

"Daily Mail" zaznacza, że Arsenal jest otwarty na rozpoczęcie negocjacji z Realem Madryt pod koniec sezonu. Odegaard miałby przedłużyć wypożyczenie na sezon 2021/22 lub na stałe dołączyć do londyńczyków. Według mediów trener Mikel Arteta ma zwrócić się w tej sprawie do władz klubu. Decyzja uzależniona jest natomiast od wyników drużyny. Głównym celem jest zakwalifikowanie się do europejskich pucharów.

W bieżącym sezonie Martin Odegaard rozegrał w barwach Arsenalu 10 spotkań. Początkowo był wpuszczany z ławki rezerwowych, jednak ostatnie trzy mecze rozpoczął w wyjściowej jedenastce. W ostatnim czasie 22-latek został także mianowany kapitanem reprezentacji Norwegii