Asysta Karbownika w debiucie w drużynie Brighton U-23! Ale Man City za mocny [WIDEO]

Michał Karbownik zadebiutował w Premier League 2 i zaliczył asystę przy bramce na 1:1 w meczu drużyny Brighton Hove&Albion do lat 23. Jego drużyna przegrała jednak spotkanie z Manchesterem City U-23 1:3.

Mecz rozgrywany w ramach Premier League 2 dla zespołów do lat 23 rozpoczął się od prowadzenia gości. Gola dla Manchesteru City w 16. minucie gry zdobył z rzutu karnego Felix Nmecha.

Asysta Karbownika przeciwko Manchesterowi City U-23

Później dobry moment swojej gry wykorzystało Brighton. Ekwadorczyk Moises Caicedo zauważył wybiegającego na prawe skrzydło Michała Karbownika i podał Polakowi piłkę. Ten dobiegł do dwudziestego metra, wyczekał aż na pozycję wyjdzie Danny Cashman i dograł Anglikowi w pole karne. Ten oddał strzał w lewy róg bramki i dał Brighton remis 1:1.

instagram.com/alissonbeckerAlisson Becker w żałobie. Tragiczna śmierć ojca bramkarza Liverpoolu

Takim wynikiem skończyła się jednak tylko pierwsza połowa. Po przerwie drużyna z Manchesteru zdobyła jeszcze dwa gole - w 50. minucie znów z rzutu karnego trafił Liam Delap, a później ten sam zawodnik wykończył akcję w czwartej minucie doliczonego czasu gry po asyście Cole'a Palmera.

Britain Soccer FA CupModer opowiedział o pobycie w Brighton. "Zrobiło to na mnie wrażenie"

Udany debiut Karbownika. Do tej pory zagrał tylko w FA Cup

Manchester City to lider tabeli Premier League 2. Drużyna jak dotąd zgromadziła 34 punkty w 16 spotkaniach i ma przewagę pięciu punktów nad drugim Blackburn. Brighton jest dziewiąte z dorobkiem 20 punktów. Michał Karbownik trafił do Brighton w styczniu tego roku i od tego czasu zagrał tylko w meczu FA Cup przeciwko Leicester przegranym 0:1. Mecz z Manchesterem City był jego debiutem w rozgrywkach Premier League 2.

Germany Soccer Bundesliga300 milionów euro do wydania. Erling Haaland priorytetem giganta