Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowe informacje ws. Krystiana Bielika. Lekarze nie mogą operować

- Dokładny termin operacji nie jest jeszcze znany. Czekają, aż opuchlizna zejdzie - poinformował Dariusz Bielik, ojciec Krystiana. Pomocnik Derby County po raz drugi w ciągu roku doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

- W tamtym tygodniu był w Londynie u tego samego lekarza, który operował Krystiana, kiedy uszkodził więzadła po raz pierwszy - powiedział "WP SportoweFakty", Dariusz Bielik. Krystian Bielik po raz drugi w odstępie roku doznał poważnej kontuzji. W 36. minucie meczu Derby County z Bristol City (1:0) w 27. kolejce Championship Polak został zniesiony na noszach. Następnego dnia klub potwierdził kontuzję tego samego kolana. 

Zobacz wideo Kulisy pracy Sousy. Grosicki bliżej Polski? Neymar płacze we Francji [SEKCJA PIŁKARSKA #77]

- W poniedziałek konsultowali to z lekarzem klubowym i tym z Londynu. Była chęć, żeby wizyta odbyła się w czwartek. Ostatecznie podjęto decyzję, że najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu. Więc dokładny termin nie jest jeszcze znany - dodaje. - Operacja będzie wykonana tym samym sposobem, jednak materiał będzie pobierany z innej części nogi - poinformował ojciec Krystiana Bielika.

Krystian Bielik przed operacją kolana. Opuchlizna wstrzymuje zabieg

Według informacji przekazanych przez Dariusza Bielika wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie 23-letni pomocnik Derby County przejdzie operację. Uzgodnienie konkretnego terminu opóźnia aktualny stan zdrowia piłkarza. - Czekają aż opuchlizna zejdzie - oznajmił ojciec zawodnika. Krystian Bielik natomiast skomentował swoją kontuzję słowami: "Jestem całkowicie zdruzgotany, że uszkodziłem więzadło krzyżowe w moim prawym kolanie, co oznacza, że ominie mnie reszta sezonu".

Krystian Bielik kontuzjowanyKrystian Bielik zamieścił łamiący serce wpis. "Jestem całkowicie zdruzgotany"

Bielik po raz pierwszy zerwał więzadła krzyżowe niemal rok temu i pauzował przez 10 miesięcy. Do gry wrócił w listopadzie, po 284 dniach. Z powodu kolejnej kontuzji 23-latek nie wystąpi m.in. w meczach eliminacyjnych do MŚ 2022 oraz nie pojedzie na Euro 2021. Dotychczas pomocnik Derby rozegrał trzy spotkania w barwach reprezentacji Polski

Niemcy piszą o Niemcy piszą o "golu marzenie" Lewandowskiego. Zwracają uwagę na pierwszą połowę

Były gracz Lecha PoznańLegii Warszawa i Arsenalu, jest zawodnikiem Derby County od początku sezonu 2019/2020. Przez półtora roku rozegrał w barwach tego klubu 33 mecze w Championship. Jego bilans w bieżących rozgrywkach to 13 spotkań i 2 gole. Jego drużyna, w której występuje także Kamil Jóźwiak, zajmuje 19. miejsce w tabeli. 

Więcej o: