Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Groźby śmierci dla sędziego, który wyrzucił Bednarka! Sprawa trafiła na policję

Sędzia Premier League Mike Dean powiadomił policję, że jego rodzina otrzymała szereg gróźb - w tym pogróżki śmierci i obelżywe wiadomości w mediach społecznościowych - po czerwonych kartkach, które w ostatnim czasie pokazał Janowi Bednarkowi i Tomasowi Soucekowi.

Angielska Federacja Piłkarska w czwartek anulowała czerwoną kartkę Jana Bednarka, jaką Polak zobaczył w meczu z Manchesterem United (0:9). Podobnie postąpiła później z Tomasem Soucekiem, który został ukarany w sobotnim spotkaniu Fulham z West Ham United (0:0). W obu przypadkach piłkarzy z boiska wyrzucał Mike Dean, czołowy sędzia Premier League, który za swoje decyzje został skrytykowany w brytyjskich mediach.

Zobacz wideo "Polska maszyna musiała się zaciąć". Niewykorzystany karny Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Stadion Legii przed meczem ze Steauą w 2013 r.Liga Mistrzów może wrócić na stadion Legii. "Temat trafił do nas w zeszłym tygodniu"

"Nikt nie powinien paść ofiarą tak odrażających pogróżek"

Ale okazuje się, że nie tylko, bo frustrację na arbitrze postanowili wyładować również kibice. Zresztą nie tylko na nim, ale także - jak informuje BBC - na jego rodzinie, która otrzymała szereg gróźb w mediach społecznościowych, w tym pogróżki śmierci i obelżywe wiadomości. 52-letni Dean, który jest na co dzień przyzwyczajony do krytyki, uznał, że w tym przypadku granice zostały przekroczone i powiadomił policję.

- Tego typu groźby są całkowicie nie do przyjęcia, dlatego popieramy decyzję Mike'a o zgłoszeniu sprawy na policję - powiedział szef brytyjskich sędziów piłkarskich Mike Riley cytowany przez BBC. - Nikt nie powinien paść ofiarą tak odrażających pogróżek. Tego typu nadużycia w internecie są niedopuszczalne w każdym aspekcie życia i trzeba zrobić więcej, by rozwiązać ten problem - dodał Riley.

Złe informacje ws. Arkadiusza Milika! Złe informacje ws. Arkadiusza Milika! "Sytuacja jest bardziej skomplikowana"

Dean w środę o 20.30 ma poprowadzić mecz 1/8 Pucharu Anglii pomiędzy Leicester City a Brighton & Hove Albion. BBC informuje jednak, że na własne życzenie nie będzie brał udziału w żadnym z weekendowych spotkań Premier League.