Mourinho zdenerwował się po pytaniu o Bale'a. "Nie zasługujesz na odpowiedź"

W miniony czwartek Tottenham przegrał w meczu 22. kolejki Premier League z Chelsea (0:1). W tym spotkaniu Jose Mourinho nie skorzystał z Garetha Bale'a. Jedna z dziennikarek postanowiła zadać mu pytanie o przyczyny ten decyzji. Mourinho uznał, że "nie zasługuje na odpowiedź".

Gareth Bale został wypożyczony z Realu Madryt do Tottenhamu w sierpniu 2020 roku. Zespół z Londynu nie zapewnił sobie opcji wykupu Walijczyka. W obecnych rozgrywkach Bale zagrał w 15 meczach i zdobył cztery bramki. Łącznie piłkarz spędził na boisku 783 minuty. Jego kontrakt z Realem jest ważny do końca sezonu 2021/2022.

Mourinho nie chciał komentować pozostawienia Bale'a na ławce

Tottenham musiał gonić wynik w meczu z Chelsea od 24. minuty, kiedy to Jorginho wykorzystał rzut karny. Ostatecznie Jose Mourinho wprowadził z ławki rezerwowych jedynie Erika Lamelę i Lucasa Mourę. Po meczu dziennikarka ESPN Alison Bender zapytała trenera Tottenhamu, dlaczego ten nie zdecydował się na wprowadzenie Garetha Bale’a. - To dobre pytanie, ale uważam, że nie zasługujesz na odpowiedź - skwitował Portugalczyk.

Trener był nieco bardziej rozmowny na konferencji prasowej. - Staram się, żeby było tutaj jak najlepiej. Gareth robi wszystko, co jest w jego mocy. Wszyscy staramy się pracować najlepiej, jak tylko potrafimy – powiedział Mourinho.

Gareth Bale w tym sezonie zagrał tylko dwa mecze od pierwszej minuty w Premier League: 78 minut z West Browmich Albion (1:0) i 61 minut z Brighton (0:1).