Liverpool finalizuje dwa zimowe transfery. Klopp wzmacnia obronę

Ceniony włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, poinformował, że Liverpool finalizuje dwa transfery środkowych obrońców - Ozana Kabaka z Schalke 04 i Bena Daviesa z Preston North End.

Liverpool zajmuje 3. miejsce w tabeli Premier League z 40 punktami. Liderem jest Manchester City, który ma przewagę czterech "oczek" nad mistrzem Anglii. Oba zespoły rozdziela Manchester United z 41 punktami po 22. kolejkach ligowych.

Zobacz wideo Halland nie wykorzystuje rzutu karnego [ELEVEN SPORTS]

Liverpool z dwoma nowymi obrońcami w Deadline Day

W tym sezonie Liverpool musi zmagać się z licznymi problemami w środku defensywy. Z powodu kontuzji nie jest dostępny Virgil van Dijk, Joe Gomez i Joel Matip. W związku z tym Jurgen Klopp był zmuszony szukać innych rozwiązań. Swoje szanse zaczęli otrzymywać gracze z drużyn młodzieżowych - Nathaniel Philipps i Rhys Williams, a z konieczności na pozycje stoperów przesuwano Jordana Hendersona czy Fabinho. Po transferach w styczniowym oknie sytuacja powinna wyglądać nieco lepiej.

Jak informuje Fabrizio Romano, Liverpool finalizuje transfery dwóch środkowych obrońców – Ozana Kabaka z Schalke 04 oraz Bena Daviesa z Preston North End. Kabak ma dołączyć na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 30 milionów euro. W przypadku wykupu obrońca ma podpisać kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. Na początku Schalke chciało zagwarantować sobie wykup Kabaka, natomiast ostatecznie oba kluby doszły do porozumienia. Opcją rezerwową, według włoskiego dziennikarza, był David Carmo z portugalskiej Bragi.

Z kolei Davies jest rozpatrywany jako rozszerzenie kadry zespołu prowadzonego przez Jurgena Kloppa. Mimo ważnej umowy tylko do 30 czerwca 2021 roku Preston otrzyma za niego cztery miliony euro. Wcześniej defensor miał propozycję podpisania umowy z Celtikiem, ale Liverpool okazał się konkretniejszy.

Więcej o: