Wyjątkowy moment dla Mateusza Klicha. Pierwszy raz za kadencji Bielsy wszedł z ławki w lidze

Po raz drugi za kadencji Marcelo Bielsy w Leeds United Mateusz Klich usiadł na ławce rezerwowych w meczu ligowym. Polak wszedł na boisko w drugiej połowie, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Newcastle United 2:1.

Była 56. minuta meczu na St James’ Park, kiedy na boisko wszedł Mateusz Klich. Był to moment wyjątkowy, bo po raz pierwszy za kadencji Marcelo Bielsy w Leeds United Polak rozpoczął ligowe spotkanie na ławce rezerwowych.

Argentyńczyk prowadzi Leeds United od lata 2018 roku. Od tamtej pory Klich rozpoczął 111 meczów ligowych w Championship (włącznie z barażami o awans) oraz Premier League. Pomocnik reprezentacji Polski opuścił tylko jedno spotkanie ligowe. Było to pod koniec poprzedniego sezonu, kiedy pewne awansu do Premier League Leeds grało na wyjeździe z Derby County, a Polak siedział na ławce i nie grał w tym spotkaniu.

Upadek Mesuta Oezila. Starzy znajomi już go nie poznająUpadek Mesuta Oezila. Starzy znajomi już go nie poznają

Leeds pokonało Newcastle, Klich wszedł z ławki

Wejście Klicha okazało się dla Leeds szczęśliwe. Już pięć minut po zmianie goście strzelili decydującego gola. Bramkę na wagę trzech punktów dla drużyny Bielsy zdobył Jack Harrison, który wykorzystał podanie Raphinhii.

To Brazylijczyk dał Leeds prowadzenie w 17. minucie meczu. 12 minut po przerwie do wyrównania doprowadził Miguel Almiron, który wykorzystał podanie Calluma Wilsona.

Oficjalnie: Chelsea przedstawiła nowego trenera. Tylko miesiąc na bezrobociu!Oficjalnie: Chelsea przedstawiła nowego trenera. Tylko miesiąc na bezrobociu!

Po 19 kolejkach Leeds United zajmuje 12. miejsce w tabeli Premier League z 26 punktami na koncie. Newcastle jest na 16. pozycji z 19 punktami. Już w niedzielę Leeds zagra na wyjeździe z Leicester City. Początek spotkania o 15.