Bielik skomentował swój występ, w którym zalał się krwią i strzelił zwycięskiego gola

Krystian Bielik w meczu z Bournemouth najpierw zalał się krwią, a następnie strzelił zwycięskiego gola, który dał broniącemu się przed spadkiem z Championship Derby County ważne trzy punkty.

Krystian Bielik zdobył bramkę we wtorkowym meczu z Bournemouth (1:0). Reprezentant Polski pokonał bramkarza rywali w 32. minucie, choć nie ukrywa, że przy swoim golu miał dużo szczęścia.

- Walczyliśmy w polu karnym, piłka spadła mi pod nogi, a ja uderzyłem w stronę bramki. Miałem szczęście, że bramkarz stał w innym miejscu. Mam nadzieję, że goli będzie zdecydowanie więcej - powiedział piłkarz Derby County, który został wybrany MVP spotkania.

Krystian Bielik kończy mecz z rozbitym łukiem brwiowym. "Przede mną delikatny zabieg"

Początek meczu był jednak dla Polaka pechowy. W pierwszych minutach pomocnik niefortunnie zderzył się z zawodnikiem Bournemouth i rozciął łuk brwiowy. Krew lecąca po twarzy zawodnika kompletnie zniszczyła koszulkę meczową. 23-latek kontynuował mecz w trykocie bez nazwiska oraz numeru na plecach. - Jest w porządku. Czekam teraz, bo musimy zszyć łuk, więc przede mną delikatny zabieg - powiedział Bielik.

Bielik strzelił gola w meczu Derby County z BournemouthBielik znowu zdobył gola! Zakrwawiony Polak nie miał zapasowej koszulki [WIDEO]

W ostatnim czasie Derby poprawiło swoją grę w lidze, jednak wciąż znajduje się blisko strefy spadkowej, zajmuje 21. miejsce. Wtorkowa wygrana w 25. kolejce była szczególnie ważna po wcześniejszej porażce z Rotherham.

- Wiedzieliśmy, że sobotni mecz nam nie wyszedł. Musieliśmy pokazać się z lepszej strony od pierwszej do ostatniej minuty i tak zrobiliśmy. Pracowaliśmy nad tym, jak chcielibyśmy zagrać i to podziałało w pierwszej połowie. Po przerwie rywale zmienili trochę styl gry, ale zasłużyliśmy na trzy punkty - dodał 23-latek.

Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik po wygranym meczu Derby County ze Swansea (2:0). Źródło: Instagram (Krystian Bielik)Krystian Bielik najlepszy w swojej lidze! Wielkie wyróżnienie po powrocie do gry

Kolejne spotkanie piłkarze Wayne'a Rooneya zagrają w sobotę 23 stycznia z QPR. Ostatnie trafienie Krystiana Bielika było jego drugim golem w tym sezonie Championship. Kilka dni temu pomocnik został również wybrany najlepszym piłkarzem grudnia.