Cudowny gol Ndidiego! Chelsea bezradna. Zmiana lidera w Premier League

Leicester City wygrał z Chelsea 2:0 i został nowym liderem Premier League! Bramki dla zespołu Brendana Rodgersa zdobyli Wilfred Ndidi i James Maddison.

Leicester w sezonie 2015/16 zostało sensacyjnym mistrzem Anglii i wygląda na to, że chciałoby powtórzyć ten sukces w bieżących rozgrywkach. Na półmetku zostało liderem tabeli po pokonaniu ekipy prowadzonej przez Franka Lamparda.

Marco Giampaolo i Zbigniew BoniekMarco Giampaolo selekcjonerem reprezentacji Polski? "To kandydatura z kosmosu"

Cuowna bramka Ndidiego. Leicester nowym liderem Premier League

Pierwszy gol padł już w 6. minucie, kiedy to atomowym uderzeniem zza pola karnego popisał się Wilfred Ndidi. Piłka po strzale nigeryjskiego pomocnika wylądowała w samym okienku bramki Edouarda Mendy'ego. Było to jego pierwsze trafienie od września 2019 roku, kiedy również zdobył gola z Chelsea.

Zobacz gola Ndidiego:

W 41. minucie Mark Albrighton posłał idealne podanie w stronę Jamesa Maddisona, który podwyższył na 2:0. Dla angielskiego pomocnika był to trzeci gol z rzędu w lidze. Więcej bramek już nie padło. W 86. minucie sędzia po analizie systemu VAR anulował gola Timo Wernera.

Bielik strzelił gola w meczu Derby County z BournemouthBielik znowu zdobył gola! Zakrwawiony Polak nie miał zapasowej koszulki [WIDEO]

Leicester obecnie ma na koncie 38 punktów i wyprzedza o jeden Manchester United (jeden mecz mniej) oraz o trzy Manchester City. (dwa spotkania mniej). Ekipa z King Power Stadium przynajmniej przez kilkanaście godzin będzie zajmować pozycję lidera. Może się to zmienić w środę 20 stycznia, kiedy swoje mecze wygrają oba Manchestery. United zagra na wyjeździe z Fulham, a City u siebie z Aston Villą.

Natomiast sytuacja Chelsea jest coraz gorsza, a pozycja Lamparda coraz bardziej zagrożona. Z ostatnich pięciu spotkań Chelsea przegrała w lidze aż trzy i zdołała wygrać zaledwie jedno. The Blues zajmują dopiero 8. miejsce w Premier League z 29 punktami na koncie i tracą już 9 do pierwszego Leicester City.