Asysta Grosickiego w polskim meczu w Premier League. Ale to nie wystarczyło

Kamil Grosicki zagrał drugi mecz z rzędu w podstawowym składzie West Bromwich Albion, tym razem na wyjeździe z West Hamem United. Polak zanotował asystę przy golu Matheusa Pereiry, ale ostatecznie to klub Łukasza Fabiańskiego mógł cieszyć się ze zwycięstwa 2:1.

Gospodarze długo nie potrafili sforsować obrony WBA. Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do doliczonego czasu pierwszej połowy. Vladimir Coufal dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, gdzie piłka odbiła się od klatki piersiowej Jarroda Bowena i wpadła do siatki.

Bayern Monachium - Sevilla. Robert Lewandowski cieszy się z gola, który nie został uznanyLewandowski walczy o kolejne trofeum. Bayern poznał rywali w KMŚ

West Ham wygrał trzeci mecz z rzędu w Premier League. Asysta Grosickiego

Odpowiedź gości nadeszła w 51. minucie. Kamil Grosicki, który drugi raz z rzędu dostał szanse od Sama Allardyce'a w podstawowym składzie, zagrał do Matheusa Pereiry. Brazylijczyk idealnym strzałem tuż przy słupku zaskoczył Łukasza Fabiańskiego. W 66. minucie West Ham strzelił decydującego gola. Andrij Jarmolenko zgrał piłkę głową do Michaila Antonio, a ten sprytnym uderzeniem pokonał Sama Johnstone'a.

Idealny partner dla Lewandowskiego. Razem śrubują kapitalny rekordIdealny partner dla Lewandowskiego. Razem śrubują kapitalny rekord

Grosicki grał do 70. minuty, kiedy został zmieniony przez Darnella Furlonga. Natomiast w bramce gospodarzy pełne 90 minut zanotował Fabiański, który nie miał zbyt wiele pracy i zanotował jedną udaną interwencję. West Bromwich po porażce znajduje się w dalszym ciągu w strefie spadkowej - 19. miejsce - z 11 punktami na koncie. Z kolei West Ham dzięki wygranej, już trzeciej z rzędu, awansował na 7. miejsce w tabeli. Obecnie Młoty mają 32 punkty i tracą zaledwie trzy do drugiego Manchesteru City, który rozegrał jednak aż dwa mecze mniej.