Arsenal w końcu dopiął swego i pozbył się Mesuta Oezila. Niemiec ma nowy klub

Mesut Oezil odchodzi z Arsenalu! Mistrz świata z 2014 roku zasili Fenerbahce jako wolny zawodnik - informuje "The Athletic".

Mesut Oezil nie został zgłoszony do rozgrywek przez Arsenal, więc nie rozegrał w tym sezonie ani minuty. Niemiec ma chłodne stosunki z klubem już od wiosny, gdy nie chciał się zgodzić na obniżkę pensji, o którą prosił klub z powodu ekonomicznych skutków pandemii. - Jestem głęboko rozczarowany, że nie zostałem zgłoszony do Premier League - skarżył się piłkarz, którego kontrakt wygasa latem. "The Athletic" informuje jednak, że w ciągu najbliższych dni 32-latek rozwiąże umowę z Arsenalem, dzięki czemu klub zaoszczędzi niemal siedem milionów euro na pensji zawodnika. Ofensywny pomocnik ma dołączyć na zasadzie wolnego transferu do Fenerbahce Stambuł.

Zobacz wideo Lazio Rzym - AS Roma 3:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

"Fenerbahce jest jak Real Madryt"

- Dorastałem jako kibic Fenerbahce. Każdy, kto jest pochodzenia niemiecko-tureckiego wspierał turecki klub, gdy dojrzewał w Niemczech. Moim było Fenerbahce. Jest jak Real Madryt w Hiszpanii. Największy klub w kraju - zadeklarował piłkarz. "The Athletic" twierdzi, że Fenerbahce doszło do porozumienia w sprawie wynagrodzenia Oezila, ale nie podaje szczegółów.

W 2013 r. Real Madryt sprzedał Niemca do Arsenalu za niespełna 50 mln euro. Przez siedem lat Oezil rozegrał dla londyńczyków 254 spotkania, strzelając w nich 44 gole i zaliczając 77 asyst.

Więcej o: