Krystian Bielik najlepszy w swojej lidze! Wielkie wyróżnienie po powrocie do gry

Krystian Bielik został wybrany najlepszym piłkarzem grudnia w Championship! 23-letni pomocnik Derby County zdeklasował rywali w głosowaniu i stał się pierwszym Polakiem z takim wyróżnieniem.

Krystian Bielik został wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem grudnia spośród sześciu nominowanych. Pozostali piłkarze, których mogli wybrać kibice to: Asmir Begović (Bournemouth), Emi Buendia (Norwich City), Sergi Canos (Brentford), Michal Helik (Barnsley) oraz Glen Rea (Luton Town). 23-latek rozegrał pierwszy pełny miesiąc po kontuzji, której doznał w styczniu 2020 roku i od razu został nagrodzony. 

Zobacz wideo Krystian Bielik o kulisach odejścia z Arsenalu: Emery nie wiedział, jakiego ma piłkarza

Krystian Bielik piłkarzem miesiąca w Championship. Pierwszy Polak w historii

Krystian Bielik był wykluczony z gry przez większość 2020 roku. Pomocnik wracał do zdrowia po kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Po raz pierwszy na boisku pojawił się na początku listopada ubiegłego roku. Trener Derby County postanowił wystawić reprezentanta Polski w meczu z Barnsley. Wcześniej zanotował dwa występy w drużynie młodzieżowej do lat 23.

W grudniu Bielik pokazał, że po kontuzji nie ma już śladu i wrócił do formy. 23-latek był obecny na boisku w maksymalnym wymiarze czasowym. Wayne Rooney, pełniący funkcję szkoleniowca Derby, stawiał na reprezentanta Polski w każdym spotkaniu. W tym czasie zespół grający w Championship znacznie poprawił swoją sytuację ligową, zdobywając we wszystkich spotkaniach 12 punktów. Krystian Bielik strzelił swojego debiutanckiego gola w obecnym sezonie w wygranym 4:0 meczu z Birmingham.

Sensacja w FA Cup. Derby odpadło z amatoramiSensacja w FA Cup. Klub Bielika i Jóźwiaka odpadł z amatorami. Debiut Polaka [WIDEO]

Derby County, mimo poprawy wyników, znajduje się na 22. miejscu Championship z 19 punktami na koncie. Szansę na wyjście ze strefy spadkowej piłkarze Wayne'a Rooneya będą mieli w sobotę (16 stycznia). Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak i reszta zespołu zmierzą się z Rotherham (23. miejsce w tabeli). W przypadku wygranej lub remisu Derby wyprzedzi drużynę Sheffield, która posiada taki sam dorobek punktowy.

Więcej o: