Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krystian Bielik ledwo zdążył wrócić po kontuzji, już zachwyca! Został nominowany do nagrody

Po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Krystian Bielik wrócił do gry w spektakularnej formie. Polak jest jednym z kandydatów do zdobycia nagrody piłkarza miesiąca w Championship.

Krystian Bielik nie potrzebował wiele czasu na powrót do znakomitej formy. Po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił na boisko 7 listopada w meczu z Barnsley. Potem nie zagrał w trzech kolejnych spotkaniach Derby County, ale od początku grudnia grał spektakularnie. W ośmiu meczach z rzędu grał od pierwszej do ostatniej minuty i był zdecydowanym liderem drużyny, która w grudniu zdobyła 12 z 21 możliwych punktów. W nagrodę, został nominowany do nagrody dla piłkarza miesiąca w Championship.

Zobacz wideo Puchar Ligi Angielskiej. Manchester United - Manchester City 0:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

Krystian Bielik piłkarzem miesiąca w Championship?

To pierwsze takie wyróżnienie w karierze Bielika, który o trofeum powalczy z Emiliano Buendią z Norwich, Sergim Canosą z Brentford oraz Duncanem Watmorem z Middlesbrough. Zwycięzcę plebiscytu, w którym nominowanych wskazują np. eksperci Sky Sports, poznamy już w piątek.

"Wszechstronność Bielika była imponująca", czytamy na oficjalnej stronie Derby. "Znakomicie wspierał czwórkę obrońców, dzięki czemu drużyna zachowała pięć czystych kont w siedmiu spotkaniach, a jednocześnie brał udział w kreowaniu ataków. Był jednym z powodów, dla których Baranom idzie tak dobrze” – zachwycają się pracownicy Derby.

Kamil Jóźwiak zaliczył asystę w ChampionshipCo za asysta Kamila Jóźwiaka! "Drybling, wizja, dogranie. Wow! Ciasteczko!" [WIDEO]

Przypominamy, że Bielik wrócił do gry po 284 dniach przerwy. Trenerzy i lokalne media są zachwycone formą reprezentanta Polski. Nasz dziennikarz, Konrad Ferszter, niedawno szeroko opisał rolę pomocnika w drużynie Derby County.