Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Centrum treningowe Manchesteru City zamknięte. Mecz z Evertonem odwołany

Zaplanowany na poniedziałkowy wieczór mecz Premier League między Evertonem a Manchesterem City został odwołany. Wszystko przez kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w drużynie Pepa Guardioli.

W pierwszym dniu Świąt Bożego Narodzenia Manchester City poinformował, że Gabriel Jesus, Kyle Walker oraz dwóch pracowników klubu otrzymało pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Mimo to dzień później zespół Pepa Guardioli rozegrał ligowy mecz z Newcastle United, który wygrał 2:0.

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

W poniedziałek wicemistrzowie Anglii mieli rozegrać kolejne spotkanie. Mieli, jednak ich mecz z Evertonem został odwołany z powodu kolejnych przypadków COVID-19 wykrytych w drużynie. Tym razem klub nie poinformował o konkretnej liczbie zakażeń. W oficjalnym komunikacie czytamy zaś, że jest ich "kilka".

Jest wytłumaczenie decyzji o wykluczeniu Polaków. Sekretarz nie zna odpowiedzi na podstawowe pytanieJest wytłumaczenie decyzji o wykluczeniu Polaków. Sekretarz nie zna odpowiedzi na podstawowe pytanie

Kolejne przypadki koronawirusa w Manchesterze City

To drugi przypadek odwołania meczu z powodu koronawirusa w tym sezonie Premier League. Na początku grudnia z tego samego powodu nie odbyło się spotkanie Aston Villi z Newcastle. Odwołanie poniedziałkowego meczu z Evertonem utrudnia sytuację Manchesteru City, który i tak miał jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Wszyscy zakażeni piłkarze i członkowie sztabu Manchesteru City przejdą teraz okres kwarantanny zgodny z protokołem Premier League oraz przepisami obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii. Na razie nie wiadomo też, co z treningami drużyny Guardioli. Ośrodek, w którym na co dzień odbywają się jej zajęcia został zamknięty, a zespół przed wznowieniem treningów przejdzie kolejne testy.

Rekord goli Messiego podważony! Potrzebuje jeszcze 448 bramek?Rekord goli Messiego podważony! Potrzebuje jeszcze 448 bramek?

Kolejny mecz Manchesteru City został zaplanowany na niedzielę, 3 stycznia. To wtedy drużyna Guardioli ma zagrać na wyjeździe z Chelsea. Trzy dni później wicemistrzów Anglii czeka mecz z Manchesterem United w EFL Cup.