Joshua wskazał piłkarza, który mógłby podbić świat boksu. I trafił w dziesiątkę!

Roy Keane, legenda Manchesteru United, mógłby być znakomitym bokserem. Tak przynajmniej twierdzi mistrz świata Anthony Joshua.

Roy Keane to legenda Manchesteru United. Ale nie słynął z pięknej, efektownej gry. Jego znakiem rozpoznawczym był twardy, fizyczny styl. Irlandczyk kolekcjonował czerwone kartki i był boiskowym liderem Czerwonych Diabłów w erze Sir Aleksa Fergusona.

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Joshua zachwyca się Keane’em

Anthony Joshua, mistrz świata w boksie, twierdzi, że dawny pomocnik Manchesteru United sprawdziłby się również w ringu. - Roy byłby świetnym bokserem - przekonuje „AJ” w rozmowie z DAZN. - Roy wchodził na boisko i szybko przechodził do konkretów. To coś, czego potrzebujesz w boksie, a i Manchester United potrzebował takiego kogoś jak on, by szybko wyjaśniać kluczowe tematy. Dobrze mieć takich ludzi! - zachwycał się Joshua, który uważa, iż aurę prawdziwego mistrza ma też Eric Cantona.

Roy Keane był "fenomenalny", gdy wchodził do ringu

Joshua trafił w dziesiątkę z tym wyborem. Okazuje się, że Keane ma za sobą bokserską przeszłość. Irlandczyk trenował tę dyscyplinę zarówno jako młody chłopak jak i w trakcie gry w Manchesterze United. Trener przygotowania fizycznego Mick Clegg swego czasu powiedział, że Keane był "fenomenalny", gdy zakładał rękawice i wchodził do ringu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.