Manchester City rozgromił Arsenal. Koszmarny błąd bramkarza i fatalna seria [WIDEO]

Manchester City zdominował Arsenal w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej (4:1). Koszmarny błąd w trakcie spotkania popełnił bramkarz zespołu z Londynu, Runar Runarsson.

Arsenal wciąż czeka na przełamanie złej passy. Zespół Mikela Artety nie wygrał siedmiu ostatnich meczów w Premier League, z czego pięć przegrał. Kolejną porażkę poniósł w Pucharze Ligi Angielskiej. Fatalny błąd w 54. minucie meczu popełnił bramkarz londyńskiej drużyny. Po strzale Riyada Mahreza z rzutu wolnego, piłka leciała wprost w Runara Runarssona, który przepuścił piłkę przez własne ręce. Był to gol dający Manchesterowi City prowadzenie 2:1. Skrót spotkania dostępny jest w poniższym materiale wideo:

Koszmarny błąd Runarssona. Arsenal odpadł z Pucharu Ligi

Manchester City prowadzenie objął już w trzeciej minucie spotkania. Gola po asyście Zinczenki strzelił Gabriel Jesus. Wyrównanie nastąpiło jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie jedyną bramkę dla Arsenalu zdobył Alexandre Lacazette. Prowadzenie piłkarze Pepa Guardioli objęli w 54. minucie po rzucie wolnym, wykonanym przez Mahreza.

Manchester City podwyższył prowadzenie pięć minut później za sprawą gola Phila Fodena. Wynik ustalił w 73. minucie meczu Aymeric Laporte. Wciąż nie wiadomo z kim zmierzą się piłkarze Guardioli w następnej fazie rozgrywek. W drugim wtorkowym meczu Brentofrd pokonał Newcastle 1:0. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w środę. O godz. 18:30 Stoke City podejmie Tottenham Hotspur, natomiast o 21:00 Everton zmierzy się z Manchesterem United.

Robert Lewandowski (z lewej; Bayern Monachium) oraz Erling Haaland (z prawej; Borussia Dortmund)"To jest coś, co lubię oglądać u Roberta Lewandowskiego". Haaland porównany do Polaka

Runar Alex Runarsson jest 25-letnim bramkarzem Arsenalu, który w klubie występuje od września 2020 roku. W obecnym sezonie nie zadebiutował w Premier League, jednak ma na swoim koncie cztery mecze w Lidze Europy, w których stracił trzy gole oraz jedno spotkanie w Pucharze Ligi Angielskiej z Manchesterem City.