Manchester United zdemolował drużynę Mateusza Klicha. Polak nie wyszedł na drugą połowę

Leeds United Mateusza Klicha zostało rozgromione przez Manchester United! "Czerwony Diabły" wygrały 6:2, a Polak zszedł po pierwszej połowie.

Wielkie strzelanie w Manchesterze rozpoczął Scott McTominay, który trafił dwa razy w ciągu pierwszych trzech minut gry. Na 3:0 w 20. minucie podwyższył Bruno Fernandes, a na 4:0 Victor Lindelof w 37. minucie. Leeds zdołało w pierwszej połowie odpowiedzieć tylko trafieniem Liama Coopera w 42. minucie.

Manchester rozgromił Leeds

W przerwie szkoleniowiec gości Marcelo Bielsa dokonał dwóch zmian. Zeszli z boiska dwaj pomocnicy Kalvin Phillips i Mateusz Klich. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie ligowym, by reprezentant Polski został ściągnięty przez Bielsę w przerwie. Zmiany argentyńskiego trenera na niewiele się zdały. W drugiej połowie trafiali dla gospodarzy jeszcze Daniel James i ponownie Bruno Fernandes. Dla Leeds gola strzelił tylko Stuart Dallas.

Dawid Kubacki wraca na Turniej Czterech Skoczni rok po wielkim triumfie. Dawid Kubacki wraca na Turniej Czterech Skoczni rok po wielkim triumfie. "W skokach nie ma powtórek"

Po 14 kolejkach Premier League Manchester United ma 26 punktów i jest na trzecim miejscu w tabeli. Leeds jest 14., ma 17 punktów. Najbliższy tydzień będzie intensywny dla drużyn z Wysp mimo Świąt. W środę Manchester gra z Evertonem w Pucharze Ligi Angielskiej, a w sobotę "Czerwone Diabły" zmierzą się z drugim w tabeli Leicester w lidze. Zespół Bielsy z kolei następne spotkanie zagra w przyszłą niedzielę z Burnley w ramach rozgrywek Premier League.

Piotr Żyła o krok od podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Inny Polak spadłPiotr Żyła o krok od podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Inny Polak spadł

W innych niedzielnych spotkaniach ligi angielskiej Leicester pokonało na wyjeździe Tottenham 2:0, a Brighton zremisowało 1:1 z Sheffield United.