Mateusz Klich z kolejną asystą! Jego zespół rozbił rywali aż 5:2 [WIDEO]

Mateusz Klich zanotował asystę, a jego Leeds rozbiło Newcastle United aż 5:2. Dla polskiego zawodnika to już 4. asysta w tym sezonie Premier League.

Mecz nie zaczął się po myśli zespołu Mateusza Klicha. W 26. minucie na prowadzenie wyszli goście, za sprawą bramki strzelonej przez Hendricka. Dziewięć minut później było już 1:1, gdy bramkarza rywali pokonał Bamford. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Mateusz Klich z kolejną asystą!

Po przerwie rozpoczął się festiwal strzelecki Leeds. W 61. minucie na prowadzenie swój zespół wyprowadził Leeds. Do wyrównania bardzo szybko doprowadził Clark, ale potem bramki strzelali tylko gospodarze. Najpierw Dallas wykorzystał świetne dośrodkowanie Mateusza Klicha i ponownie wyprowadził zespół Marcelo Bielsy na prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania kolejne dwie bramki zdobyli Alioski i Harrison.

Dla Mateusza Klicha to już 4. asysta z tym sezonie Premier League. Polak, dla którego był to już 13. występ w obecnych rozgrywkach ma na swoim koncie także trzy strzelone gole. Leeds dzięki tej wygranej awansował na 13. pozycję w ligowej tabeli, mając już 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.