Przełom Kamila Grosickiego w Premier League. Tego meczu nie będzie jednak dobrze wspominał

Kamil Grosicki wreszcie zagrał w Premier League w tym sezonie. Reprezentant Polski zaliczył ponad 10 minut w wyjazdowym meczu z Newcastle, który jego West Bromwich Albion przegrał 1:2.

Była 80. minuta meczu na St James’ Park, gdy na boisku pojawił się Kamil Grosicki. Dla reprezentanta Polski był to pierwszy występ w Premier League w tym sezonie. Meczu z Newcastle United nasz skrzydłowy nie będzie jednak dobrze wspominał. Już dwie minuty po jego wejściu, bramkę dla gospodarzy zdobył Dwight Gayle, co przesądziło o ich zwycięstwie.

W momencie, gdy Grosicki wchodził na boisko, był remis 1:1. Już w 1. minucie gola dla Newcastle United strzelił Miguel Almiron, a pięć minut po przerwie do wyrównania doprowadził Darnell Furlong.

Grosicki wreszcie zagrał, WBA znów przegrało

Po 12 meczach West Bromwich Albion zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Zespół Slavena Bilicia ma pięć punktów przewagi nad Sheffield United i punkt straty do zajmującego bezpieczną pozycję Fulham. Zespół Scotta Parkera rozegrał jednak jedno spotkanie mniej.

Newcastle United z 17 punktami na koncie zajmuje 11. miejsce w tabeli. Grosicki kolejną szansę na występ będzie miał już we wtorek. To wtedy jego WBA zagra na wyjeździe z Manchesterem City. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Do soboty Grosicki rozegrał zaledwie jedno spotkanie w pierwszej drużynie w tym sezonie. Było to 16 września, gdy West Bromwich Albion wygrało z Harrogate Town w Pucharze Ligi. Pod koniec listopada reprezentant Polski na własne życzenie wystąpił w zespole do lat 23., gdzie strzelił dwa gole w meczu z Sunderlandem.